Wpis z mikrobloga

z tą piramida finansową to nowy temat dla mnie. Potrzebne jakieś źródło/opracowanie :)


@olcayn: Chciałem podesłać stronę Skarbiec Palikota czy Beczki Palikota, a tam tylko ogłoszenie, że projekt został zakończony xD. Dziwne, że jeszcze ludzie mu wpłacają. W skrócie: były takei niby cegiełki na tą whisky za 500 zł za butelkę i różne cuda, ogólnie jest już pod lupą Uokik i KNF. W pewnym momencie (nie wiadomo dokładnie którym) już nie
zwroty bodaj 17% w skali roku


@djtartini1: a ludzie z amber gold sie nabijali xDD

działała od 2009 roku, a samych klientów pozyskiwała obietnicami o wysokim oprocentowaniu inwestycji - od 6 proc. do nawet 16,5 proc. w skali roku - znacznie przewyższających oprocentowanie lokat bankowych

https://www.money.pl/gospodarka/koniec-amber-gold-postepowanie-upadlosciowe-zamkniete-wiekszosc-ludzi-pieniedzy-nie-odzyskala-6690559087594144a.html
@card_man
Mamy 12 miejsce w Unii więc 10 miejsce w OECD brzmi jak wymyślony na kolanie wysryw xD.
Z liczących się państw w Unii mniej od Polaków piją tylko Włosi i Hiszpanie. I to tyle xD. Koniec listy.
Za to więcej piją Niemcy, Francuzi, Holendrzy, Szwedzi, Duńczycy i na siłę bym tu jeszcze wcisnął Belgię xD, bo myślę że mogą być na Ziemi ludzie uważający ten kraj za istotny.
@card_man: wiesz jakby to było w normalnej cenie, to może by się kręciło. Ale jak mam kupić jakiś wymysł, za dwukrotnie wyższą cenę to ja podziękuje. To ta sama liga co piwa z wymyślną etykietką, za cene zdecydowanie większąa zarazem breja której nie da się pić. Kiedyś próbowałem, ale za dużo razy się naciąłem,
Pamiętam jak jeszcze nie dawno na Facebooku zachęcał do inwestycji w jego biznes. Swoją drogą ciekawe ilu jeleni się nabrało...