Wpis z mikrobloga

@czeskiNetoperek: powoła się na prawo cytatu, poza tym, jakby coś było nie tak to YT by zadbał, żeby film spadł z konika. więcej szumu i robienia burzy w szklance wody, bo p. Edyta powinna podziękować za reklamę swojej piosenki, wtedy to byłoby win-win. aktualnie zrobi z siebie jedynie pośmiewisko i będzie odbierana w negatywnym świetle, a szkoda.
  • Odpowiedz
@czeskiNetoperek: 'Prawo cytatu jest to zgodne z prawem inkorporowanie „urywków utworów” lub całości „drobnych utworów” do nowego dzieła. Cytat musi być rozpoznawalny – musi być tak oznaczony, aby przeciętny odbiorca wiedział, kiedy zapoznaje się z utworem autora posługującego się cytatem, a kiedy z fragmentem cytowanym.'

Użycie fragmentu cudzego utworu będzie mieściło się ramach prawa cytatu tylko wtedy, gdy:

użyty fragment będzie pochodził z już rozpowszechnionego utworu (wykorzystywany utwór musi być rozpowszechniony,
  • Odpowiedz
@czeskiNetoperek Nonwladciwie to tak, kto z młodych zna te piosenkę? Xd
Ona jest już martwa. Ja ją pamiętam ale przecież nie słucham, słucha się takich mega klasyków jak Autobiografia czy Kryzysowa narzeczona, a nie coś takiego. Nie zdziwiłbym się gdyby jej zasięgi skoczyły od tego filmu.
  • Odpowiedz
Nonwladciwie to tak, kto z młodych zna te piosenkę? Xd

Ona jest już martwa. Ja ją pamiętam ale przecież nie słucham, słucha się takich mega klasyków jak Autobiografia czy Kryzysowa narzeczona, a nie coś takiego. Nie zdziwiłbym się gdyby jej zasięgi skoczyły od tego filmu.


@Lohengrin: A to jak utwór przestaje lecieć w radiu 5 razy na godzinę to znaczy że jest martwy i można go wykorzystywać według własnego widzimisię, świetne
  • Odpowiedz
@Krs90 czytaj ze zrozumieniem
Odnosze się tylko do zdania że taki wielki hit lat 90 nie potrze uje reklamy bo to taki #!$%@? szlagier. Nie odniosłem się w ogóle do prawnego aspektu jego wykriztaania więc o #!$%@? ci chodzi
  • Odpowiedz