Wpis z mikrobloga

@test123456789: Takie są fakty. Co z tego, że za jakiś czas by poszła kontrofensywa z naszej strony skoro do tego czasu by zginęło dziesiątki tysięcy ludzi. Ba, nawet kontrofensywa by mogła nam nic nie dać, bo nie mamy już sprzętu, a zbieranie sprzętu pod uderzenie trwa. W scenariuszu pierwszych 24 godzin mega słabo to wygląda. Brakuje personelu, sprzętu i zimnych głów na odpowiednych stanowiskach. Na 100% jesteśmy mniej przygotowani na jakikolwiek
  • Odpowiedz
Oni tym naruszeniem strefy dokładnie chcieli to osiągnąć, żeby teraz były takie rozkminy w polskich mediach na forach przez tydzień itd o politykach, dymisjach. A dla mnie najśmieszniejsi na tagu są ci, co jeszcze wiele godzin po będą dawać jakieś swoje wypowiedzi np, z pytaniami co już dawno zostały omówione.
  • Odpowiedz
@musztym: Porównujesz Ukrainę, która ma 10x lepszą i lepiej wyposażoną armię do naszego skansenu? Podaj liczbę aktywnego personelu i sprzętu, który obecnie posiadamy, bo to nie są już tajne informacje. To co obecnie znajduje się na białorusi spokojnie wystarczy na dużą część Polski. Nie tylko wagner, ale to co się tam zbierało od początku wojny na Ukrainie, bo ktoś tutaj zapomniał, że tam są i czołgi i pojazdy + iskandery i
  • Odpowiedz
@musztym: Tam na spokojnie będzie parę tysi ruskiego personelu i wagner + dość dobry sprzęt. Podprowadzić pod granicę co? Właśnie tutaj w tym problem, że wszystko uciszają, a potem jeszcze kłamią, że nic nie miało miejsca. Rakieta w bydzi była 1, a co z pozostałymi 3, które wleciały w tym samym czasie na nasz teren i dlaczego zostało to zamiecione pod dywan? Ba, zupełnie jak dziwne zaginięcia na granicy sprzed wojny
  • Odpowiedz
Brakuje personelu, sprzętu i zimnych głów na odpowiednych stanowiskach.


@ZuluScout: Problemem jest to, że nasze głowy są zbyt zimne i jak widzą rakietę czy inny helikopter to debatują zamiast działać. W razie ewentualnej wojny też by im zajęło chwilę zanim by uzgodnili czy wojsko ma się bronić, cofać czy defekować po krzakach.
  • Odpowiedz
@jajcek: 37 mld kredytu i zerowy sprzęt. Serio, obecnie nic nie mamy i w razie najgorszego będziemy musieli prosić o sprzęt NATO. Kontrakty sprzętowe sięgają 2025 i przez ten czas mogą wyjść różne kwiatki. Na chwilę obecną nie mamy dosłownie niczego prócz radzieckich brdm1, które nie nadają się do niczego. Brak t72, pt ze wschodu pojechało na Ukrainę i leosie się uszczupliły. Ciekaw jestem co zostało z 2 wschodnich brygad, które
  • Odpowiedz
@pozdroxxx666: 10k, które nie włączy się od razu do walki, bo nie tak to działa, bo pierw trzeba się zebrać i podjąć decyzję. Polityka w USA też ma na to ogromny wpływ. To działa w ten sam sposób jak niemieckie patrioty na naszym terytorium. Są tam do odwołania i w razie zagrożenia może zapaść decyzja by takowe jednostki wycofać. No i po co mi pielucha skoro ja w pierwszej kolejności będę
  • Odpowiedz