Wpis z mikrobloga

#wojna #ukraina

Ostatnie pare tygodni miałem przerwę od tagu. Czy mi się wydaje, czy #!$%@?ło tu onuc jak mrówków? No prawie każdy wpis albo jest wprost pro-rosyjsko-anty-Ukrainski, albo ma taki podtekst, albo ewentualnie w komentarzu jest jakaś odpowiedź z kremlowską narracją pod normalnym wpisem.

Gdzie się podział russiaHateClub? Gdzie rozkład jazdy? Jeszcze 2 miesiące temu takiego syfu tu nie było.
Pobierz betonoweczolo - #wojna #ukraina

Ostatnie pare tygodni miałem przerwę od tagu. Czy mi...
źródło: v7tccd
  • 176
@betonoweczolo: Wielu z nas dalej potępia to co robi Rosja, ale do oceny dochodzi też to że Ukraina politycznie mimo dawanej jej pomocy, odwala akcje, z czego niektóre naprawdę są słabe, na przykład motyw z Wołyniem, który przez pewien okres zajmował całą główną lub zbożem wątpliwej jakości i grożeniem sankcjami Polsce. No i dochodzą uchodźcy z których tylko niestety niewielka ich część uczciwie poszła do pracy i jest szczerze wdzięczna Polakom.
@TS_X9 3mld to obiektywnie nie jest bardzo dużo, ale nieważne - czy naprawdę nie dociera do ciebie, że możesz mieć o to pretensje do rządu, a nie do Ukraińców?

Niech sobie wybiorą inny kraj? Ty jesteś dzieckiem? W jaki sposób chciałbyś to przeprowadzić i jaki to miałby być kraj, tylko konkretnie.

Aha i jakie są te przywileje Ukraińców względem Polaków, bo 500+ otrzymują głównie Polacy, 40+ dziennie przez 120 dni dostają tylko
@septokonchoplastyka: Napisałem Ci wyżej oficjalny szacunek kosztów za ukraińców za 2022 rok - 30 mld PLN. Ty cały czas powtarzasz 3 mld PLN.

Sprawdź ile wynosi KPO które Polska może dostanie a może nie.

Czy to aż tak dziwne że Polacy powinni decydować na co idzie 30 mln PLN z budzetu? Zaraz zaczynamy dorzucać ukraińców do BK 2% także kwota za 2023 będzie x2 to co było w 2022. Nie porównuj
@betonoweczolo: przez ostatnie 2 miesiące bracia Ukraińcy, jeszcze lepsze sobie zrobili markę swoimi brawurowymi akcjami.
Pobić, zabójstw i rajdami samochodowymi po alkoholu. Do tego maja czelność buntować się w sklepach obsługi klienta ( biedronki i zara) gdzie narzucają swój jeżyk w komunikacji z klientem

Tak, trochę za bardzo walczą o swoja wolność na terytorium Polski a nie Ukrainy.
Wydaje mi sie że Andriejki i Mikołki zamiast bić się o ziemie utracone
@septokonchoplastyka: 4 000 000 Ukraińców w polsce, wiem oficjalnie mówia ze 1 200 000 , jakim cudem 1 000 000 ukrainców jest tylko słyszany w sklepach, restauracjach , centrach handlowych i ulicach. Śa wszedzie

Przecież PIS nie poda oficjalnych danych bo ludzie by sie wkooorwili.
wiekszosć ich jest zatrudniona na czarno w taksówkach, ( wynajem auta)
W pracach fizycznych u Ukrainskich przedsiębiorców. ( tak firmy informatyczne z Ukrainy dostały całe budynki
@septokonchoplastyka: obecnie szacują że zostało w ukrainie około 15 500 000 ukrainców- to ś oficialne dane przedstawione przez demografa na Kanale Historia realna, cała młodzież uciekła w sumie około 22 000 000 ludzi emigrowało

gdzie oni wszyscy sie podziali>? no 4 000 000 to pikuś