Wpis z mikrobloga

Od momentu otrzymania dowodu nie ominęłam żadnych wyborów, zawsze poczucie obywatelskiego obowiązku do urn ciągnęło. Jak teraz patrzę na to wszystko, to coraz częściej w głowie mam cytat z "Ostatniego Życzenia" :
"- Zło to zło, Stregoborze - rzekł poważnie wiedźmin wstając. - Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. Nie jestem świątobliwym pustelnikiem, nie samo dobro czyniłem w życiu. Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale. "
Pewnie wielu się ze mną nie zgodzi, wielu ma podobnie jak ja. Nie wiem w sumie czego oczekuję po tym wpisie, nowa na wykopie jestem i chyba tak mnie tylko naszło aby się podzielić przemyśleniami świeżaka. (,)
#polityka #rozowepaski #wiedzmin #przemyslenia
  • 21
  • Odpowiedz
@ConstantineKate: ten cytat lub chociaż parafraza pojawia się co najmniej raz dziennie więc jak zawsze tylko wspomnę, brak głosu to głos na wygrywająca partie która według sondaży jest PiS, warto przemyśleć czy może faktycznie jednak istnieje "mniejsze zło" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak teraz patrzę na to wszystko, to coraz częściej w głowie mam cytat z "Ostatniego Życzenia" :

"Zło to zło, Stregoborze - rzekł poważnie wiedźmin wstając. - Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. Nie jestem świątobliwym pustelnikiem, nie samo dobro czyniłem w życiu. Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale. "


@ConstantineKate: typical Witcher fan vs average Metro 2033
matluck - >Jak teraz patrzę na to wszystko, to coraz częściej w głowie mam cytat z "O...

źródło: 2k2c3y

Pobierz
  • Odpowiedz
Sapkowski wychowuje już trzecie pokolenie Korwinistów.


@true-true: ten sam Sapkowski który drze łacha z konserwatystów, kapłanów i religijnych "zasranych mistyków"?
Dios mio, jeśli z fanów sapka wyrastają wyborcy braunów i karyn bosak to czytanie ze zrozumieniem nie motzno w narodzie.
  • Odpowiedz
@true-true: zaryzykuje twerdzenie że trzecie pokolenie korwinistów to wychowuje Piekara i Kazik swoją muzyką, bo jego twórczość, szczególnie wczesna to naiwny korwinizm w formie czystej.

Sapek wychowuje liberałów patrzących na resztę społeczeństwa jak na jontków z widłami i pochodniami. Dodajmy jeszcze lekture Ayn Rand i wychodzi człowiek całkowicie wyobcowany i od-socjalizowany ze współczesnego polskiego społeczeństwa.
  • Odpowiedz
"- Zło to zło, Stregoborze - rzekł poważnie wiedźmin wstając.


@ConstantineKate: moze przeczytaj calosc wiedzmina zanim bedziesz tu wstawial ten cyctat bo sie jeszcze okaze ze Sapek wlasnie pokazuje ze w zyciu jest bardzo malo czarno-bialych prostych wyborow a zamiast tego w wiekszosci masz rozne odcienie szarosci
  • Odpowiedz
ten sam Sapkowski który drze łacha z konserwatystów, kapłanów i religijnych "zasranych mistyków"?


@thorgoth: Z czytaniem ze zrozumieniem Wiedźmina to ogólnie u nas było zawsze kiepsko. Przypomnę tą piękną pastę:

-napisz trzynaście opowiadań
-pomysły trzech oprzyj na baśniach Andersena
-trzech kolejnych na baśniach Braci Grimm
-siódmego na bajce arabskiej
-zaraz w pierwszym wyśmiej ludowość i ludowe wierzenia
-nabijaj się z nich też w opowiadaniu „Kraniec świata”
-obśmiej polską legendę w „Granicy
  • Odpowiedz
@empee: PRZECZYTAŁAM (jestem kobietą, czytanko ze zrozumieniem się kłania) Wiedźmina i to nie raz, znam dokładnie to opowiadanie jak i jego motto, zakończenie i rozterki bohaterów całej sagi. Niemniej jednak uważam, iż ten cytat, nawet wyrwany z kontekstu idealnie wpasowuję się w mój obecny stan.
A jeśli chodzi o czytanie Wiedźmina w całości, to polecam to tobie. Bo z tego co ja kojarzę, to właśnie to Sapek pokazuje że nie zawsze
  • Odpowiedz
Bo z tego co ja kojarzę, to właśnie to Sapek pokazuje że nie zawsze wszystko jest czarno-białe


@ConstantineKate: xd i ty wyrzucasz innym brak czytania ze zrozumieniem. Przeczytaj jeszcze raz co ja napisalem, bo wlasnie napisalas to samo. Wiec nie wiem za bardzo o co sie tu klocisz.

Niemniej jednak uważam, iż ten cytat, nawet wyrwany z kontekstu idealnie wpasowuję się w mój obecny stan.


@ConstantineKate: twoje osobiste odczucia i
  • Odpowiedz
@empee

xd i ty wyrzucasz innym brak czytania ze zrozumieniem. Przeczytaj jeszcze raz co ja napisalem, bo wlasnie napisalas to samo. Wiec nie wiem za bardzo o co sie tu klocisz.

Ok, może z czytaniem ze zrozumieniem u mnie też ciężko czasami, przyznaję się do błędu.

Wiec sama wiesz ze prezentujesz wlasnie bardzo naiwne, wrecz dziecinne podejscie do swiata.

Otóż nie, podejście mam zupełnie inne. Czytając twój wpis raz, drugi i trzeci
  • Odpowiedz
przyznaję się do błędu.


@ConstantineKate: Spoko, zdarza sie. Na obecnym wykopie tak trudno spotkac kogos kto potrafi sie przyznac do bledu ze az nie wiem jak zareagowac :) Sorka, moglem rowniez tu sie lepiej i grzeczniej wypowiadac. Czlowiek chamieje z netykieta na wypoku

Czytając twój wpis raz, drugi i trzeci dalej nie mam pojęcia po czym to wywnioskowałeś.


@ConstantineKate:
1) Piszesz ze wiesz ze nie wszystko jest czarno biale
2)
  • Odpowiedz
@ConstantineKate: doczytaj to #!$%@? opowiadanie do końca, co?

– To nic nie da, Caldemeyn. Jeśli tłum wejdzie już na plac, nie zapobiegniesz panice i rzezi. Ich trzeba unieszkodliwić zaraz, póki rynek jest pusty.

– To będzie bezprawie. Nie mogę na to zezwolić. Z tym półelfem i Tridam to może być plotka. Możesz się mylić, i co wtedy? Audoen pasy ze mnie będzie darł.

– Trzeba wybrać mniejsze zło!

– Geralt! Zabraniam
  • Odpowiedz
@slapdash: czemu tak wulgarnie od razu? Doczytałam, znam zakończenie. Wiem, że Geralt musiał w końcu wybrać, że nie mógł zostać neutralny, itp. Natomiast w momencie, w którym mówił do Stregobora o wyborze między mniejszym a większym złem jeszcze nie wiedział (albo wiedział, ale się łudził) że będzie musiał wybrać i właśnie o to mi chodziło. Nie o to co się działo dalej, jak wszystkie jego przekonania i złudzenia idą w #!$%@?,
  • Odpowiedz
  • 0
@empee nie ma sprawy, jesteśmy kwita :)

Owszem uważam, że nie wszystko jest czarno-białe, są odcienie szarości. Ale też się zgodzę że zło to zło i czasem wolałabym nie wybierać. Ale wiadomo że nie ma tak kolorowo i wybrać trzeba. Pełna sprzeczności, wygląda na to że jestem typowym różowym paskiem w większym stopniu niż bym chciała przyznać xD
  • Odpowiedz