Wpis z mikrobloga

  • 348
@Essology czekam na tych Czubów aż się zlecą i będą pisać: "ale taguj miras gimboateizm". Swoją drogą kisne co religia robi z ludźmi np. islam lecisz na pustynie modlić się do kostki myjesz dupe i twarz co 5min modlisz się w samolocie ile się tylko do im głośniej tym lepiej. Zostajesz tam na 40 dni modlić się i tańcować dookoła kostki na pustyni i oczywiście nie możesz myc sie przez ponad miesiąc.
  • Odpowiedz
@DojadeWas

@Essology: Ale krzywdy nikomu nie robią, poświęcają swój prywatny wolny czas. Jak ktoś lubi taką formę trekkingu, to niech sobie chodzi.


@DojadeWas przypomniało mi się, jak jedna laska tutaj pochwaliła się, że ukończyła jakąś długa pielgrzymkę i że jej się bardzo podobało i że jest z siebie zadowolona, a niektórzy tak się zbulwersowali, jakby ta laska im matkę skrzywdziła ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@DojadeWas

Ale krzywdy nikomu nie robią, poświęcają swój prywatny wolny czas. Jak ktoś lubi taką formę trekkingu, to niech sobie chodzi.


No to niech w tym swoim prywatnym czasie chodzą też gdzieś w swoich prywatnych miejscach bez obnoszenia się i denerwowania normalnych użytkowników dróg ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Essology: Dawno temu bylem na pielgrzymce. Odklejenie niektórych ludzi było duże, ale ogólnie wszyscy byli bardzo mili. Szkoda tylko, że jak później spotkałem tych ludzi po pielgrzymce, to już tacy nie byli.
  • Odpowiedz
@Essology:
Nie jestem wierzący ale akurat idea pielgrzymek to jedna z lepszych rzeczy wymyślonych przez religię. Wprawdzie bardziej mi się podoba przejście El Camino niż grupowa Jasna Góra czy Mekka w tłumie ale pielgrzymek bym nie wyśmiewał.
  • Odpowiedz
  • 11
@Essology: Pielgrzymki są świetne, idziesz, śpiewasz, pijesz jak ci się uda to poruchasz. I to wszystko w ramach pielgrzymki ()

W normalnych warunkach nie namówiłbyś takiej ilości ludzi na wspólną aktywność. A tak idziemy do świętego i cyk idzie ponad setka ludzi.
  • Odpowiedz
@Marvel7: Proszę. To gimboateizm w najczystszej postaci. Zero merytoryki maksimum obrażania i wysnuwania plus standardowe wywyższanie się i przekonanie o staniu ponad tymi głupkami. Niestety ale twój wpis pokazuje że intelektualnie reprezentujesz niziny społeczne
  • Odpowiedz
@Marvel7: to zwykły polski rytualizm, zreszta obecnie religia stała się nawet bym powiedział trochę edgy bo przeciętny Polak ma już gdzieś kk. Ale niestety dzieci jeszcze chrzczą i śluby kościelne tez biorą.
  • Odpowiedz