Wpis z mikrobloga

Mieszkam około 500 metrów od morza - mała miejscowość obok Kołobrzegu.

W tym roku temperatura powyżej 23 stopni była dosłownie kilka razy nawet jak w Polsce centralnej były upały powyżej 30. Dziś nad ranem temperatura pokazywała 7.4 ( ͡º ͜ʖ͡º)

Moje pytanie - wiele osób zaleca zmianę opon na zimowe gdy temperatura spadnie poniżej 8 to już czas?

#motoryzacja #polska #kolobrzeg #wakacje
Pobierz Caracas - Mieszkam około 500 metrów od morza - mała miejscowość obok Kołobrzegu. 

W ...
źródło: temp_file4249281261293520599
  • 35
@dafto: złej baletnicy.. poćwicz umiejętności. Też nie mam problemu zimą na wielosezonach. Mało tego jeździ się na nich lepiej niż jakakolwiek zimówka która miałem w zimie gdzie masz śnieg białe brązowe drogi itd. są ludzie co sobie kupią top półkę opon przepłacając w opór i się rozwalą, są co założą chińczyki i ogarną. Opona nie robi roboty za kierowcę tylko ma mu pomóc i jazdą dostosowujesz się do tego ile możesz
Ja nie polecam, od kiedy zimą miałem przyjemność jeździć takimi.


@saviola7: oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Wadami wielosezonów jest znacznie krótsza żywotność niż sezonówek i większa cena. Jeśli chodzi o odczucia z jazdy to nie widzę większych różnic. Drugi rok mam opony CC i nigdy nawet ślizgu na lodzie nie miałem, ale wiem że jeszcze rok i już będe musiał je wymienić. Duża liczba ludzi jeździ na wielosezonowych ponad
Duża liczba ludzi jeździ na wielosezonowych ponad 3-4 lata i są zdziwieni że są gówniane.


@Plp_: Być może takim przypadkiem jechałem, opony 9 lat, przebieg 50 tysięcy. Za rok mają być podobno wymieniane.
Być może takim przypadkiem jechałem, opony 9 lat, przebieg 50 tysięcy


@saviola7: bardzo duże znaczenie dla gumy ma wiek. Opony mogą mieć nawet zerowy przebieg, ale np. leżały kilka lat w piwnicy i już guma ma zupełnie inne właściwości niż przy produkcji. Dlatego śmieszą mnie zawsze te ogłoszenia na fejsowych grupkach gdzie ludzie sprzedają jakieś kiblowe, 10letnie opony z zaznaczeniem "hurrr, tylko 100 km przejechały więc prawie nowe" xD
Moje pytanie - wiele osób zaleca zmianę opon na zimowe gdy temperatura spadnie poniżej 8 to już czas?


@Caracas: to średnia dobowa. jeszcze ze 3 dni