Wpis z mikrobloga

Ktoś mi potrafi wyjaśnić czemu w nowych autach światła nie włączają się automatycznie po wykryciu deszczu? I czemu spora cześć kierowców to debile i nie wie że trzeba przełączyć światła podczas deszczu? Jechałem dzisiaj A4 i w tej pizgawicy znalazło się sporo baranów jadących na dziennych. Plus dla policji która w tą ulewę ściągała takich delikwentów i przypominała o światłach pewnie za opłatą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#samochody #motoryzacja #prawojazdy
  • 14
  • Odpowiedz
@eugeniusz_geniusz: żeby tylko w deszczu. Nie raz jadę nocą, czy po zmierzchu lub i we mgle i widzę suva, na dziennych z daleka migam swiatłami coś ty nie widzi. Nawet jak pokaże gest jak stoimy obok siebie połowa nie wie o co chodzi. Raz na A4 we mgle jadę takiej porządnej a tam kobita na dziennych xd. Albo nie raz trafiają się ludzie co w ładnej pogodzie jadą na przeciwmigłowych.
  • Odpowiedz
@eugeniusz_geniusz: tak jest ze wszystkimi aspektami w życiu ludzkim - przestajemy myśleć o rzeczach, o których pomyślał ktoś inny i zostały zautomatyzowane. Czasem to jest brak świadomości, czasem głupota. Ale w większości przypadków to jest po prostu konsekwencja procesów zachodzących w ludzkim mózgu i wcale nie zależy od IQ.

To się tyczy wszystkich aspektów życia, nie tylko motoryzacji i automatyzacji procesów.
- "No przecież mogę się oprzeć o tą barierkę, bo
  • Odpowiedz
Ktoś mi potrafi wyjaśnić czemu w nowych autach światła nie włączają się automatycznie po wykryciu deszczu?


@eugeniusz_geniusz: nie robią tego samochody azjatyckie z jakiegoś powodu. W Niemieckich można to ustawić.

Bo w samochodach są montowane głównie czujniki światła a nie czujniki deszczu, te są w lepiej wyposażonych samochodach.


@kikiton: nie, aktualnie byle pikaczento może mieć czujnik deszczu.
  • Odpowiedz
@eugeniusz_geniusz: mam wóz z 2008 roku z czujnikiem zmierzchu i deszczu. Jeśli mam aktywne automatyczne wycieraczki (bo da się to dezaktywować) to w razie deszczu wycieraczki ruszą, ale światła mijania zaświecą się dopiero jak zrobi się wystarczająco ciemno. Z drugiej strony - nie jest to dla mnie żaden problem, żeby włączyć światła ręcznie zanim zrobi to automat. Widać nie znalazłem prawka w chipsach i coś więcej mam we łbie niż kurz.
  • Odpowiedz