Wpis z mikrobloga

Mirki mam budynek na końcu działki, na budynku od strony powiedzmy frontowej kamerę a na tyle budynku rpi zero w. Na podwórku zasięg wifi jest zapewniamy przez tp link eap 225. Kamera działa spoko ale rpi trochę słabo, rozłącza się dość często. Chciałbym w połowie "drogi" dołożyć repeater licząc że trochę poprawi się zasięg i rpi będzie działać lepiej. W związku z czym - poleci ktoś jako taki repeater do 200zl? Tylko na 2, 4GHz żeby jako tako działał nie chce na to nie wiadomo ile kasy wywalać. Nie kusi być outdoor bo mam zamiar go wsadzić do puszki plastikowej.

#siecikomputerowe #sieci #informatyka #automatykadomowa
  • 7
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Jarek_P: Dzięki, pierwszy raz w ogóle o czymś takim słyszę. Dobrze to rozumiem, że w teorii podpinam nadajnik gdziekolwiek w sieci, do tego kabel LAN, a następnie odbiornik w miejscu gdzie mi to odpowiada i to się ma ze sobą skomunikować?
@pepepanpatryk: w teorii - tak. W praktyce różnie z tym bywa, gniazdka do których to wpinasz muszą być na tej samej fazie, najlepiej na tym samym obwodzie i nie może być na nich zbyt dużo innych urządzeń siejących zakłóceniami. Jeśli jesteś w stanie gdzieś w domu uzyskać dostęp do tego samego obwodu, który zasila miejsce, w którym chcesz kamerę, to powinno działać bez problemu. A jeśli nawet nie - jak pewnie