Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabele, pijcie ze mno #kompot , bo moje #dzieci (mam jedno, ale był też #pies) w sobotę oszukały przeznaczenie.
tl;dr poruszając się po drodze rekreacyjnej dla pieszych, rowerzystów, rodzin, itp. (przed wjazdem znak B-1), wyskoczył nam zza winkla #patrzwlusterkamotocyklesawszedzie i dosłownie na centymetry minął moje bombelki z dość dużą prędkością, jak na taki charakter drogi.
#polskiedrogi #motocykle #motomirko
Sprawa zgłoszona na 112, potem oddzwania policjant, że mają tylko dwa radiowozy, które są w trakcie interwencji, więc nie podjadą (spoko, rozumiem, nikt w końcu nie ucierpiał), i jak pani chce, to proszę złożyć zawiadomienie w poniedziałek.
W poniedziałek idę, zgłaszam... i będzie prawdopodobnie tylko mandat za niedostosowanie się do znaku B-1, bo "na oko to się nie da określić prędkości" i "gdybym miała film ze zdarzenia, to byłoby inaczej".
W sumie... Może sumarycznie dzięki temu z punktów uzbiera się coś potencjalnemu mordercy, bezmózgiemu naśladowcy #peretti , ale tym razem na dwóch kółkach.

Wiecie co? Właśnie zamówiłam wideorejestrator i kamerę "osobistą" i mam w dupie, będę zgłaszać od teraz każdego, kto nawet przekroczy podwójną ciągłą, bo być może się z punktów coś uzbiera #krajzdyktyikartonu

PS jak ktoś się zastanawia jaka to była droga, to wyobraździe sobie wyasfaltowany wał rzeczny.
  • 35
  • Odpowiedz
@UlanaGraszka miałam raz podobnie. Centrum Wrocławia, bombelek był wtedy małym ziemniakiem w wózku. Czekam z mężem i z wózkiem na przejściu dla pieszych na zielone - pasy najpierw biegły przez buspas, a potem jezdnię. Wchodzimy na pasy jak zapalilo się dla nas zielone i w tym momencie na pełnej #!$%@? przejeżdża autobus. W ostatniej chwili mąż szarpnął wózek do tylu…
  • Odpowiedz
będę zgłaszać od teraz każdego, kto nawet przekroczy podwójną ciągłą, bo być może się z punktów coś uzbiera #


To powodzenia, jeżdżę rowerem, niedługo też motocykl ale NA KAŻDYM treningu rowerem, każdy przekracza podwójną ciągłą, przecież ludzie są jacyś przygłupawi, zdarzają się momenty, że jadą na czołówkę. XD

Zdrowia dzieciaczkom życz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zbyszko-z-bogdanca: no a czy takie przekroczenie ciągłej jest w jakikolwiek szkodliwe społecznie czy dla bezpieczeństwa w ruchu? Najczęściej nie. Ale rozumiem swoją frustrację z niezdania prawka musisz wyładować na innych, dlatego pewnie filmy wysyłasz na psiarnię. Bo z inteligencją jaka bije z twoich wypowiedzi to faktycznie ciężko się połapać w 3 pedałach w samochodzie. Pedalarzu. Rowery na tory.
  • Odpowiedz
kolejny nie ma pojęcia o czym mówi. XD


@zbyszko-z-bogdanca: zadałem proste pytanie

Masz prawo jazdy na auto?

Musiałeś kiedykolwik hamować do 20km/h bo za zakrętem okazało się że drogę tamuje dwóch rowerzystów jadących "dla bezpieczeństwa" obok siebie?

Nie?
No właśnie

Dlatego ludzie w autach nie lubią rowerzystów:
- nie macie pojęcia jak jeździć autem
- odnosicie jazdę czymś co powinno mieć bezwzględny zakaz poruszania się po drodze, do jazdy samochodem co
  • Odpowiedz
@zbyszko-z-bogdanca: po pierwsze dlaczego mówisz o sobie w trzeciej liczbie? We wpisie o kasku?

Po drugie można wyprzedzać rowerzystę na podwójnej ciągłej ale jest to bardziej niebezpieczne dla ciebie bo samochód lub motocykl musi się zamieścić w swoim pasie ruchu, ale tak wiem jest ten 1m odległości od rowerzysty podczas wyprzedzania jednak za to jest mniejszy mandat i mniej punktów, więc sam widzisz że lepiej dla ciebie aby pojazdy przecinały podwójna
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum nie mogę mogę mówić o sobie w trzeciej osobie, wytłumacz mi dlaczego?

Napisałem przede wszystkim o przekraczaniu linii ciągłej, a nie o samym manewrze wyprzedania, jeżeli chodzi o samą technologie auta osobowych to chyba kpisz, że linie oraz ograniczenia zostały ustanowione 20-30 lat temu XD
Widzisz, już racjonalizujesz łamanie prawa… XD
Wyprzedzanie motocyklem jest o tyle łatwe, że nie trzeba nawet wjeżdżać na a co dopiero przekraczać linii ciągłej.
  • Odpowiedz
no a czy takie przekroczenie ciągłej jest w jakikolwiek szkodliwe społecznie czy dla bezpieczeństwa w ruchu?


@CREATE_USER: no tak... przecież ciagla jest w miejscach gdzie jest ograniczona widoczność lub na skrzyżowaniach. U mnie w okolicy już było kilka wypadków gdzie ktoś wyprzedzał na ciągłej i wbijał się skręcające auto.
  • Odpowiedz
niesamowite, patrząc humorystycznie, nic już nie można, nawet mieć lekki dystans do siebie na portalu ze śmiesznymi obrazkami. *everybody must smiles In polish


@zbyszko-z-bogdanca: te twoje wpisy nie były humorystyczne tylko zalatywały czepialstwem albo trolingiem.
  • Odpowiedz