Wpis z mikrobloga

Siema, planuje zakup Xboxa Series X do weekendowego grania w gierki fps, gdyż mój laptop już nie wyrabia. Oglądając filmiki na yt o tej konsoli zauważyłem, że wspiera ona tylko 60/120Hz. Ja aktualnie jestem w posiadaniu monitora 1080p 75Hz stąd też moje przerażenie, że na xboxie musiałbym ustawić odświeżanie 60Hz. Wiązałoby się to z tym, że gierki mogłyby zaliczać momentami spadki poniżej 60fps co powodowałoby zacinanie się obrazu. Stąd moje pytanie - czy da się coś w tej sytuacji zaradzić odrzucając opcje kupna nowego monitora? Na PC w opcjach mimo monitora 75hz można ustawiać dowolne max limity fps w grach, a z tego co słyszałem to na xboxie już nie? Prosiłbym o radę.

#xbox #warzone #callofduty #battlefield
  • 27
@sayanek do xboxa z tego co czytałem na reddicie to na luzie można podłączyć klawe i mysz, zakup xboxa postrzegam raczej jako tania alternatywe dla kompa do gier, który kosztowałby ponad 2x wiecej, a "zestarzeje się" względem nowych tytułów szybciej.
@ejenes raczej brałbym nowego, nie lubię używanego sprzętu bo zdarzało mi się przejechać nieraz, co nie zmienia faktu, że i tak konsola za 2300 przetrwa cała swoją generację czyli pewnie następne ok 5 lat?
@Poucz już sprawdzałem, ale dzięki za informację, a co do tych fpsow to właśnie jak oglądałem jakieś przykładowe testy fpsow w grach na youtube to w takim hogwart Legacy faktycznie się nie zdarzały, ale np w codzie warzone już tak.
@midcoastt dzięki za linka, ale post napisałem z wyprzedzeniem, bo się orientuję w sytuacji co i jak, a zakup planuje w październiku, chyba, że cierpliwosc mi dopisze i nie będzie fajnych ofert to poczekam na black friday
@Poucz nie mogę znaleźć tego filmiku, ale zerknąłem szybko na twój i 43.47 drgnal przy normalnym explorowaniu mapy, można by powiedzieć, że raz to się zdarza, ale na nagraniu też nie ma żadnej specjalnie wymagającej walki gdzie te fpsy spadają, a pztm ten filmik jest sprzed 8msc. 8 miesięcy temu ta gra mi jeszcze jako tako chodziła na laptopie w 50-70fpsach, a na dzień dzisiejszy byłoby to pewnie takie 40 gdzie przy