Wpis z mikrobloga

Śmieszy mnie to, że za każdym razem kiedy ktoś ciśnie po Świadkach Jehowy a w odwecie na to zaraz pojawia się jakaś odpowiedź atakująca KK i księży. Przychodzą mi na myśl wtedy te słowa Ricka Sancheza:

"Ja wiem, że różnicie się od siebie pod wieloma względami ale musicie zrozumieć, że dla dziadka oboje jesteście po prostu gównem."

xD

#religia #swiadkowiejehowy #bekazkatoli
Pobierz W.....a - Śmieszy mnie to, że za każdym razem kiedy ktoś ciśnie po Świadkach Jehowy a...
źródło: temp_file.png1125219273846599918
  • 12
@siepan @Mandarex urojenia religijne powinny być leczone tak samo jak inne choroby psychiczne. Jeśli ktoś się boi dziadka z nieba, który karze za czyny, które zostały uznane przez książkę napisaną kilka tysięcy lat temu za "niewłaściwe", czyli notabene jeśli ktoś boi się kogoś lub czegoś co nie istnieje w realnym świecie to są to zwykłe urojenia i klasyfikuje się to jak najbardziej jako choroba psychiczna.

Tylko teraz im to wytłumacz.
@Wyjebudda: Chyba najbardziej dobitnym przykładem jest porównanie czegoś w stylu chrześcijaństwa, islamu i jakiegoś shinto.

Można sobie śmiało posegregować, wszystko to są religie, a mimo wszystko tak różne. Jeśli ktoś nie widzi różnicy między powyższymi to nieźle musi mieć sprany mózg.
To nie chodzi nawet o wiarę, jej brak czy agnostycyzm, a o zwykłe postrzeganie pewnych rzeczy. Chyba tylko prawdziwy gimbo ateista może porównać chrześcijaństwo do świadków.
@MateMizu no, dorzuć jeszcze Zeusa i resztę tamtej wesołej gromadki, która już zwyczajnie wyszła z mody. W hinduiźmie jest chyba ok. 33 miliony różnych bóstw także tam to dopiero jest z czego wybierać. Do dziś nawet nie wiadomo ile takich bogów już ludzkość wymyśliła. Równie dobrze można wierzyć w Innosa, Adanosa i Beliara a za świętą księgę uznać Władcę Pierścieni. Poza tym wygląda na to, że taki Orwell też był boskim prorokiem
@Wyjebudda:

Nie ma sensu jak dla mnie.
W sensie coś z czegoś się narodziło i potem poszło w inną gałąź.

Nie jestem religijny, nie wychowywałem się w religii, aleee...

To tak jakby coś powstało z chrześcijaństwa i uznało, że Bóg w Biblii zrobił potop aby oczyścić ziemię to oni też muszą oczyścić ziemię i na podstawie tego wyznawcy by chcieli ograniczyć jak najbardziej populację.
Nie wiem czy to dobry przykład, ale
@Wyjebudda: W gruncie rzeczy mało religii jest szkodliwych w swoich postanowieniach, większość jednak ma swoje uniwersalne zasady moralne, które obowiązują nas w prawie jak i obyczajowości. To ludzie, którzy swoją religię biorą na opak są szkodliwi, ale to we wszystkim tak jest, nie musi być to religia. Mogą to być poglądy polityczne, ugrupowania, wszystko.

Przykładowo chrześcijaństwo (no sorry, to mi jest najbliższej) odwołuje się w swoich 7 przekazaniach do dość prostych
@MateMizu Praktycznie wszystkie religie mają za zadanie jedno - kontrolę. Jeśli serio wierzysz, że ktoś tu ma na myśli jakieś zasady moralne to naprawdę radzę pogłębić swoją wiedzę w temacie.

Buddyzm ciężko w ogóle nazwać religią, tam nie ma założenia Boga - to bardziej ruch, droga życiowa. Ajahn Brahm kiedyś powiedział, że buddyzm jest religią tylko i wyłącznie dlatego, że są niższe podatki. xD

Latający potwór Spaghetti to z kolei bardziej wyśmianie
@Wyjebudda:

Jak ktoś sobie chce wierzyć to niech wierzy, jak nie chce to niech nie wierzy.


Zgadzam się i masz rację. Religia nigdy nie powinna wpływać na życie osób nie wierzących w nią. Nie powinna też być szkodliwa dla samego człowieka wierzącego (tu właśnie przykład świadków). A reszta to już tylko wolność jednostki co sobie kto myśli.

Jeśli rozbijamy się o historię to religia była tak jak mówisz genialnym narzędziem kontroli
@MateMizu

"Dawniej ludzie nie byli jednostkami, tzn. byli ale byli bardziej masą"

A dziś to czym są? xD myślenie samodzielne to jest ewenement. Propaganda, manipulacja i dezinformacja jest wszędzie, religia to jest tylko małe ziarenko piasku na tej brudnej plaży pełnej śmieci i parawanów. xD.

"dawała też zwykłym prostym ludziom ucieczkę od trudu obecnego życia z nadzieją, że ich czyny będą rozliczane potem"

No, tak, tak. Tu właśnie dominuje ta męczęńska doktryna