Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć.
Mam problem z partnerem któremu za każdym razem muszę mówić że trzeba coś zrobić w domu, posprzątać. Mamy ogromny dom którego sprzątanie zajmuje dzień a nawet dwa dlatego ustaliliśmy że będziemy sprzątać co tydzień w każdy weekend. Ja stosuję się do tego harmonogramu i zawsze w każdy weekend sprzątam natomiast partner ciągle stosuje wymówki żeby tylko tego nie robić np. że jest zmęczony (uwierzcie mi że nie ma czym bo ma ciekawą, lekką dla niego pracę w komfortowych domowych warunkach i pracuje kiedy chce, ja natomiast często zamiast 8 godzin zostaję w pracy na 10). Partnerowi trzeba też przypominać aby nakarmił psa czy pozmywał po sobie, wywiesił pranie. Nie daję juz sobie psychicznie rady z ogarnianiem pracy, domu, gotowania (bo też nie ugotuje obiadu sam z siebie tylko ja to muszę robić cały czas) i proszenia partnera jak dziecka o to żeby coś zrobił. Co powinnam zrobić? Rzucić wszystkim w cholerę żeby dom zarósł syfem, nazbierał się stos nieupranych rzeczy, żeby pościel zaczęła śmierdzieć i stos naczyń zalegał w zlewie? Jak do niego przemówić że regularne utrzymywanie porządku jest cholernie ważne?

#zwiazki #niebieskiepaski #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 53
@mirko_anonim: co wy generalne porządki co tydzień robicie? W czasie pandemii mieszkałem parę miesięcy u starych, 2-piętrowy dom - odkurzenie tego, starcie kurzy, zmycie podłóg i ogarnięcie 2 łazienek to było trochę więcej niż godzina.

Inna sprawa - w swoim mieszkaniu pranie jak mi się zrobi to słyszę pikanie pralki i od razu wystawię. Nie trzeba mi o tym przypominać. W dużym domu rodziców z pralką w pralni na końcu korytarza
@LeKosmita: w brew pozorom większy dom jest łatwiej posprzątać niż mniejszy
Nie wiem jaki syf oni robią że sprzątają 2 dni ... w większym domu wszystko ma swoje miejsce, przy sprzątaniu nic nie trzeba przestawiać, jedziesz łatwo i szybko i już. Przy małej powierzchni trzeba przestawiać, przesuwać, wszystko wszędzie leży ... upierdliwe takie coś jest

@mirko_anonim

Poważnie?
Wstawienie zmywarki 5minut, wstawienie prania 5 minut, przerzucenie prania do suszarki 5 minut (jak
@mirko_anonim: dzień czy dwa sprzątania tydzień w tydzień to absurd. Co Wy, nie umiecie ogarniać na bieżąco, odkładać rzeczy na miejsce, wytrzeć po sobie zlew?

Ale tak BTW to że kobiety managerują obowiązkami domowymi a mężczyznom zazwyczaj trzeba pokazywać palcem co jest do zrobienia to żadna nowość. A jak już im się wskaże palcem to nieraz i używają niekompetencji jako broni ;).

Musicie się gdzieś spotkać po środku - mnie też