Wpis z mikrobloga

@ManletSynJanusza:

Uprzedzenia społeczne i grzeczność: Wprowadzanie elementu uprzedzeń społecznych oraz grzeczności jest często spotykane w życiu codziennym. Wydaje się, że podziękowanie za korzystanie z windy jest jednym z tych zwyczajów, które pozwalają na utrzymanie pozytywnych relacji między ludźmi w przestrzeni publicznej.

Zaangażowanie społecznościowe: Działanie to może wynikać z potrzeby poczucia zaangażowania społecznego. Nawet drobne gesty, takie jak podziękowanie, mogą pomóc w tworzeniu poczucia wspólnoty oraz więzi między ludźmi, którzy spotykają się
  • Odpowiedz
@ManletSynJanusza:

Ale to ty, przegrywie się tu dziwisz, że ludzie w windzie sie do się odzywają, a nie ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Normalni ludzie mówią do siebie dzień dobry, dziękuję, do widzenia, miłego dnia.
To, że nie wyniosłeś tego z domu, nie oznacza, że wszyscy tak maja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ManletSynJanusza: no do widzenia to normalne akurat xd ale dziekuje? za co? za wspolna przejazdzke? czy bogowi windy za to że nie spadła w dół z 8 pietra? XD na podlasiu jeszcze lepiej z okazji świąt mówią "wszystkiego najlepszego ze świętami". Może to z jednego regionu powiedzonka? xD
  • Odpowiedz
@ManletSynJanusza: Na szczęście nie doświadczam takich sytuacji w windzie, natomiast regularnie spotyka mnie analogiczna sytuacja w saunie. Również jest to dla mnie dziwne i nieprzyzwoite zachowanie.

Ktoś kto jechał ze mną windą albo spędzał czas w saunie nie ma za co mi dziękować. Ja nic dla niego nie zrobiłem, nie wchodziliśmy w interakcję, nie zabawiałem go rozmową etc. Więc takie podziękowania są kompletnie nieuprawnione i wprowadzają zakłopotanie. Co więcej, w takiej
  • Odpowiedz
"wszystkiego najlepszego ze świętami


@magda-779999:

Bo to forma zapożyczona z j.rosyjskiego od с праздникам ¯\(ツ)/¯

Trochę znajomość języka oraz historii i życie staję się prostsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Dalej twierdzę, że OPowi ludzie dziękują za to, że mogli w spokoju jechać windą.
  • Odpowiedz