Wpis z mikrobloga

Chciałbym się z Wami podzielić moją konstrukcją, której realizację planowałem już dłuższy czas, ale z powodu splotu niekorzystnych okoliczności nie byłem w stanie dokończyć.
Chodzi o stację zasilania DIY z akumulatorem o znacznej pojemności.

W zeszłym roku kupiłem akumulator 24V (6s) z samochodu elektrycznego - moduł 2.67kWh. Dokupiłem do niego BMS, balanser pasywny (zobaczymy jak sobie poradzi), zasilacz meanwell 24V, przetwornicę 300W z ograniczeniem prądu do ładowania akumulatora oraz monitor cel (Capacity Controller 7S).
Jako wentylator zastosowałem kupiony za grosze szybkoobrotowy wiatrak z serwera i podpiąłem na stałe do szyny 5V (niższe obroty, mniej hałasu). Mniejszy wentylator chłodzi BMS.
Zastosowana w konstrukcji przetwornica daje max. 300W ciągłej mocy, ale większa mi nie potrzebna - chodzi o to, żeby naładować laptopa, podłączyć lampę lub TV w razie W.
Całość umieściłem w obudowie ze sklejki. Nie wyszło idealnie równo i całość przydałoby się potraktować frezarką górnowrzecionową, wyszpachlować i pomalować, ale... póki co brak czasu. Chciałem po prostu uruchomić.

Całkowity koszt poniżej 1000zł.
Zadawajcie pytania, chętnie odpowiem.

#elektronika #diy #elektroda #hobby
mathmed - Chciałbym się z Wami podzielić moją konstrukcją, której realizację planował...

źródło: temp_file.png3731724297915294797

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kutafonixor Akumulator li ion z samochodu elektrycznego, konfiguracja 6s2p 24V bez metalowej obudowy. Kupiony na OLX za około 600zł z wysyłką w cenie. Dopuszczalne prądy myślę, że do 100A spokojnie.
  • Odpowiedz