Wpis z mikrobloga

@Alcedoatthis: w sumie racja.


@Chris_Karczynski: czyli klasyczny darwinizm społeczny. Idąc dalej w tym rozumowaniu, gdyby ci np urwało nogi podczas wypadku samochodem to czemu moje składki mają iść na twoje leczenie czy pomoc dla ciebie? Sam się utrzymaj albo zdychaj. Albo licz na to, że uda ci się coś wyżebrać od jakiejś organizacji pozarządowej.

Typowe kucowskie myślenie - dopóki problem ich samych nie dotyczy.

Kilka lat temu korwin głosił tezę,
@Kryspin013: może wystarczyłoby zrobić ubezpieczenie?
Jak to jest że ubezpieczalnie samochodowe nie pobierają składki w zależności od twoich zarobków tylko jest to stała cena?
Nie ma żadnego powodu dla którego bogatsi mają płacić więcej za tę samą usługę.
Chleb też powinien kosztować jakiś procent od zarobków?
czyli klasyczny darwinizm społeczny

@Kryspin013: Ten tzw. "darwinizm społeczny" to proponuje lewactwo, chcąc mordować niepełnosprawnych ludzi jeszcze zanim się urodzą, a wkrótce nawet po urodzeniu, tak jak już dziś w postępowej Kanadzie.
"Darwinizm społeczny" ma tyle samo wspólnego z darwinizmem, co "sprawiedliwość społeczna" ze sprawiedliwością.

Typowe kucowskie myślenie - dopóki problem ich samych nie dotyczy.

Jak nie dotyczy, kiedy to właśnie oni muszą płacić podatki na te zasiłki.
@Kryspin013: Ten tzw. "darwinizm społeczny" to proponuje lewactwo, chcąc mordować niepełnosprawnych ludzi jeszcze zanim się urodzą, a wkrótce nawet po urodzeniu, tak jak już dziś w postępowej Kanadzie.


@ibilon: ale zajebiście, że do tego się odniosłeś bo to tylko jeszcze bardziej pokazuje waszą hipokryzję: Bronimy nienarodzonego życia, a jak już się urodzi to #!$%@? z nim, niech sobie radzi albo zdycha. Nie istotne, że rodzic nie miał wyboru bo konserwa
@Kryspin013: @Alcedoatthis wcześniej pisaliście że mi nogi #!$%@? więc do tego się odniosłem.
Co do pomocy niepełnosprawnym od urodzenia to może wystarczyłoby zrobić podatek z którego można się wypisać?
W Niemczech podobnie funkcjonuje podatek kościelny i działa bardzo dobrze.
Z takiego podatku możnaby finansować pomoc takim ludziom.
@Kryspin013: @Alcedoatthis wcześniej pisaliście że mi nogi #!$%@? więc do tego się odniosłem.

Co do pomocy niepełnosprawnym od urodzenia to może wystarczyłoby zrobić podatek z którego można się wypisać?

Nie mordo, podałem ci dwa skrajne różne przykłady. Pierwszy to co byś zrobił jakby ci #!$%@?ło nogi, a drugi to co jeśli ktoś od urodzenia jest kaleką - by może coś ci tam zaiskrzyło w mózgu. Szczególnie w kontekście tego jak konfa