Wpis z mikrobloga

Jaki samochód za 15-20k? Fajnie jakby było z gazem. Innych wymagań za bardzo nie mam, mój poprzedni samochód to był Matiz xd

Według mnie mam trzy opcje:
1) 15-20-letnie „premium” jak Audi A3 z jakimś 1.6 MPI lub jeszcze starsze z 1.8T. Minusy to duży przebieg, na pewno kręcone i na 90% bite. Nie wiadomo ile będzie trzeba w to władować. Droższe ubezpieczenie.

2) 10-15-letnie auto klasy B. Punto, Fiesta, 207 itp. Minusy to dość duży wiek + najczęściej tez nie są za ładne.

3) Szukac czegoś jak najnowszego. Np. w tej cenie da się dostać Fabie z 2015-2016 z gazem. Co prawda 1.0 i 75 KM, ale dzięki temu ona spala 6l gazu, wiec się jeździ prawie za darmo. Na plus tutaj to fajny design, bo są dość ładne te nowe skody + można znaleźć fajne wyposażenie, ekran dotykowy itp. Minus to najczęściej są to auto poleasingowe wiec przebieg w stylu 270k to norma. Ale jeśli auto było serwisowane w ASO, to czy to dużo?

Macie jakieś rady? Jakieś inne opcje? To jak wywaliło ceny samochodów to jest jakiś dramat ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#samochody #motoryzacja
  • 24
  • Odpowiedz
@DywanTv jeździłem taka Fabia wlasnie, wyprzedzanie planuje się z kalendarzem A pod górę katuje na 2 biegu zeby dociagla do 50km/h,
i nie bralbym nigdy samochodu ktory robił za służbowe( ͡° ͜ʖ ͡°), ale tak to dosyć przyjemnie się jeździ jesli chodzi o całokształt, jakos ta bieda Edition z wyposażeniem ABC (absolutny brak czegokolwiek) byla łatwa do pokochania ale to chyba właśnie tylko dlatego ze byla większa niż
  • Odpowiedz
  • 0
@Endriu_: Niestety nie jest w gazie, a na spalanie 16l nie mogę sobie pozwolić. Wybieram między 15-letnim Punto w gazie a Fabią 1.0 w gazie - jak widać zależy mi na oszczędności XDD

Dodatkowo wydaje mi się, że będzie dla mnie za duże. Mam 23 lata, bez dzieci itd. Więc nawet 3 drzwiowe samochody u mnie się sprawdzą.
  • Odpowiedz
@DywanTv: To nie mówię o TYM konkretnie egzemplarzu (inna sprawa, że gaz zawsze można domontować). Pewnie nawet tańsze (i więcej ich) są wersje z silnikiem 2.0.
Za duże? Też nie mam dzieci, jeżdżę sam i jakoś mi ta przestrzeń w aucie nie przeszkadza. A akurat jak potrzebuję przewieźć coś większego, to nie mam problemu z wciskaniem się w hatchbacka. Nawet bagażnika na rower nie potrzebuję - składam tylne fotele i wrzucam
  • Odpowiedz
@DywanTv: Grande Punto z 1.4 tjet z 2009/2010 i zagazować.
Fajnie jezdzi dynamicznie i wygląda jeszcze w miarę. Części tanie, mało się psuje.
I nie bierz nic z silniczkami jak do kosiarek - to nie jest każda! Lekki zapas mocy pod butem musi być.
  • Odpowiedz
@DywanTv: bralbym fabie/rapida. Duze auto po matizie to bedzie koszmar. Nagle nie bedzie gdzie zaparkowac i naprawy beda drozsze niz 100zl/5lat
  • Odpowiedz
@DywanTv jak benzyna/gaz to szukaj japońskiego auta, te 1.6mpi jest o kant ... potłuc. myślę że toyota corolla z silnikiem 1.8 będzie spoko, można szukać jeszcze suzuki swift sport (z silnikiem 1.6). Co do opli i innych francuskich aut nie wypowiem się bo nie wiem.
  • Odpowiedz
@matrzowoli: akurat na rdzę bardzo zwracam uwagę odkąd miałem kiedyś lanosa (przegnite progi, że ich praktycznie nie było) I Punto było zdrowe (owszem łapało już w niektórych miejscach jak klapa bagażnika, czy szpara między dachem a drzwiami, ale to było tyle co nic).
Podwozie miałem zdrowiutkie.
Fajne autko, z hatbatchy między 10-20k miałem go, a wcześniej opla Astrę 3 gtc 1.8 125km również idealny do gazowania.
Wg. mnie dobre auta w
  • Odpowiedz
@derigen90 w zeszłym roku przeglądałem asterki ale do 15k to ja same szroty znajdowałem (rdza na kazdym ze słupków jak i wokół szyby przedniej a o wyciekach nie wspomnę). a co do fiata to jestem zdziwiony, może kumpel za bardzo dramatyzował mówiąc o nich.
Teraz kupno auta w tych pieniądzach chyba graniczy z cudem.
  • Odpowiedz