Wpis z mikrobloga

Jako były kierowca śmieciarki mogę wam zdradzic że wasze sortowanie odpadów to tak w 1% jest wykorzystywane do powtórnego zastosowania, 99% odpadów jest mielona lub nie i #!$%@? na wysypisko w waszym mieście. Szkło, plastik, karton wszystko leży razem i jest przysypane tylko piachem przez spychacz który to wszystko ugniata razem z azbestem i szlamem chemicznym z pobliskiej fabryki farby. Płaci się gruby hajs firmom za utylizację która nie istnieje.

#ekologia #swiat #zycietruckera
  • 90
  • Odpowiedz
@mohabe
dokładnie tak.

Niestety obecna "ekologia" to przemysł wyciągania publicznych pieniędzy na pseudo działalność.

ciągle słyszymy.. o wyspach śmieci na oceanie.. wystarczy kilka łodzi (dronow) i sieć i w miesiąc moza je zebrać...i spalić w nowoczesnej elektrociepłowni... ale to ktoś musiałby chcieć...

Politycy są za głupi.. nawet jak się trafi jakiś z poczuciem misji .. to brak mu wiedzy i inżynieryjnej by rozwiązać problem w sposób skuteczny.

poza tym 100ki lewackich organizacji
  • Odpowiedz
@Zubern: dlatego mam takie wtf na agresywne Grażyny śmietnikowe. Potrafią one stać pod śmietnikiem i wydrzeć się na ciebie o to że twoje śmieci są niewystarczająco posegregowane. I to przez ciebie świat upada ( ͡° ͜ʖ ͡°)- i nie, nie są to menelice czekające na moje puszki. To są moje legitne sąsiadki lvl 45+
  • Odpowiedz
@Zubern: dane Eurostatu są jawne i ogólnie dostępne - możesz sobie zerknąć ile plastiku jest poddane recyklingowi np. Dowody anegdotyczne są generalnie klocka warte
  • Odpowiedz
@Pan_krecik: mędrkowanie się na chłopski rozum średnio wychodzi. Plama śmieci na pacyfiku to małe piwo w porównaniu z mikroplastikami. Zmiany klimatyczne widać już teraz.
  • Odpowiedz
  • 0
@Messix bo one jeszcze raz i tak muszą być posortowane po wstępnym sortowaniu przez Ciebie, taki miał wrzucasz do maszyny (w uproszczeniu) a ta maszyna wypluwa już posegregowane.

Przecież nikt nie zaufa Ci na słowo że posegregowales w domu dobrze
  • Odpowiedz
@CarlChryniszzswics: ale jemu chodziło o to, kto myje przed wyrzuceniem na śmieci.

dobrze, że na wysypisku przynajmniej. U mnie leży koło pola, pod lasem


@Nofuck: dobrze, że koło pola pod lasem przynajmniej. U mnie wysypiska dzikie znajduję w środku lasu.
Nie mówiąc już o tym, że część debili wyrzuca śmiecie wprost do Wisły. :/
  • Odpowiedz
@Sztywnesutkiszatana: @wezsepigulke
Ale dlaczego miałbym się solidaryzować i poświęcać dla dobra planety, jeżeli to nie ja ją niszczę i zaśmiecam?
Jak politycy i miliarderzy przestaną latać prywatnymi odrzutowcam i pływać na jachtach, jak przemysł modowy zostanie zmuszony do sprzedawania starych kolekcji, zamiast wysyłać je do Ameryki Południowej w celu pocięcia, jak producenci zaczną płacić za śmieci które produkują zamiast ja za wywóz, jak się rzeczywiście skończy celowe postarzanie produktów, a korporacje
  • Odpowiedz
@szynszyla2018:

dlatego mam takie wtf na agresywne Grażyny śmietnikowe. Potrafią one stać pod śmietnikiem i wydrzeć się na ciebie o to że twoje śmieci są niewystarczająco posegregowane. I to przez ciebie świat upada ( ͡° ͜ʖ ͡°)- i nie, nie są to menelice czekające na moje puszki. To są moje legitne sąsiadki lvl 45+


Możliwe, że nie chodzi im o ekologię, a
  • Odpowiedz
@Ulyssos

@Pan_krecik: mędrkowanie się na chłopski rozum średnio wychodzi. Plama śmieci na pacyfiku to małe piwo w porównaniu z mikroplastikami. Zmiany klimatyczne widać już teraz.


czekałem na takiego "wykształciucha" który nie potrafi śrubki w klamce dokręcić czy skarpetki zacerowac...ale będzie mówił i bym w co mają wierzyć.. wszak "w tv powiedzieli".

Na czym polega problem z mikro plastikiem?
W jakiej jest on formie?
Skąd się bierze tam gdzie się bierze?

rozwiń
  • Odpowiedz
2. Jeśli śmieci nie będą prawidłowo sortowane nie będą mogły zostać skutecznie recyklingowane. Jeśli śmieci nie są prawidłowo sortowane na razie nie ma sensu budować infrastruktury. Więc społeczeństwo trzeba wyedukować jak prawidłowo segregować śmieci.


@wezsepigulke: segregacja śmieci nie leży w gestii zwykłych ludzi bo to nie końcowi odbiorcy produkują te problemowe śmieci!

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27064667,segregowanie-smieci-to-hipokryzja-czy-to-zmieszamy-czy-nie.amp

Przyznać się kto myje słoiki po ogórkach oraz plastikowe pojemniki po margarynie?


Aż tak mnie jeszcze nie porąbało.
  • Odpowiedz
@Zubern: O Panie, ja 6 lat jeździłem śmieciarką, sypałem dzielnicowe śmieci na warszawskiej sortowni (Zbierałem plastik i papier dwukomorową śmieciarką), plastik szedł bezspośrednio do sortowni, a papier kompletnie w inne miejsce, do innych maszych. Tak samo było z odpadami BIO, zielonymi i ogólnie samymi komunalnymi. Nie zgadzam się! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@P35YM1574: To jest masakra, że w 21 wieku nie ma sensownych regulacji dotyczących cyklu życia produktu i jego utylizacji. Potem korpo produkują nienaprawialną elektronikę, byle gówno pakuje się w plastik, a cenę jak zwykle zapłacą przyszłe pokolenia zwykłych ludzi.
  • Odpowiedz