Wpis z mikrobloga

Hej, Otwieram dyskusję nt. dlaczego tak mało banków przystąpiło do programu bk2?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to, że przewidują, że program potrwa krótko a wtedy koszty wdrożenia przewyższają zyski. Jakieś inne opinie?

Nurtuje mnie to od jakiegoś czasu, bo program to wydaje się być czysta korzyść dla banksterów. #bk2 #ekonomia #gospodarka #banki
  • 12
Hej, Otwieram dyskusję nt. dlaczego tak mało banków przystąpiło do programu bk2?


@mrssz: Banki miały bardzo mało czasu na przygotowanie. Dopiero teraz niektóre banki dołączają do programu.
@marcpol: czesc, a jak skomentujesz to, ze podobno jeden z bankow (nie pamietam juz ktory) powiedzial ze nie idzi ew bk2 bo cytuje; "sytuacja polityczna w Polsce jest niepewna"
@marcpol: czesc, a jak skomentujesz to, ze podobno jeden z bankow (nie pamietam juz ktory) powiedzial ze nie idzi ew bk2 bo cytuje; "sytuacja polityczna w Polsce jest niepewna"


@pafcyk: Kredyty hipoteczne z punktu widzenia banków stały się ryzykownym produktem. Wakacje kredytowe, kredyty we frankach, medialna burza wokół wskaźnika WIBOR i wiele innych czynników sprawiły, że sytuacja oceniana jest jako niepewna.
że sytuacja oceniana jest jako niepewna.


@marcpol: dla mnie zastanawiajace i zaskakujace zarazem jest to ze w tym roku banki w PL maja rekordowe zyski.
pomimo spowolnienia gospodarczego, pomimo tych kredytow frankowych, pomimo nowego podatku bankowego
no dobrze idzie im ten biznes
@pafcyk: Za rekordowe zyski odpowiada z jednej strony inflacja i wysokie stopy procentowe, a z drugiej strony w porównaniu r/r często są to zabiegi księgowe takie jak odpisy.
Za rekordowe zyski odpowiada z jednej strony inflacja i wysokie stopy procentowe


@marcpol: 1. Inflacja 2. Wysokie stopy procentowe
w sumie to 2 jest nastepstwem 1. Moglbys rozwinac jak bank zarabia na tym ze gotowka traci wartosc a nowy pieniadz na kredyt jest coraz drozszy? ale rzuc jakiegos linka to chetnei doczytam. dzieki!
dla mnie zastanawiajace i zaskakujace zarazem jest to ze w tym roku banki w PL maja rekordowe zyski.

pomimo spowolnienia gospodarczego, pomimo tych kredytow frankowych, pomimo nowego podatku bankowego

no dobrze idzie im ten biznes


@pafcyk: Bo rekordowe zyski banków to fakt medialny. Ogólnie, kulturowo ludzie nienawidza pośredników, bo "darmo piniądze bioro". Zauważyłeś, że gdy omawiana jest transformacja ustrojowa, to zawsze jako zło wymieniane są "banki i supermarkety", czyli pośrednicy pieniądza
Mimo wysokich stóp procentowych banki mają dostęp do tanich pieniędzy między innymi z rachunków bieżących.


@marcpol: no tak, obracaja moimi i Twoimi pieniedzmi