Wpis z mikrobloga

Akurat zaczynam robić dokładny research na temat wozu. Zawsze mi się podobał, a po lifcie jeszcze bardziej. Ale czy jest właśnie sens dorzucić trochę grosza, czy odpuścić i brać przedlifta.
@TataBartusia Pan to już wiem jaki silnik i taką wersję wlasnie będę polował @maves jaki silnik? Rocznik? I ogólnie na co zwrócić uwagę, jakieś bolaczki, co Was denerwuje lub co jest genialnego. Czy znacie wg Was coś lepszego w tym budżecie?

@
  • Odpowiedz
@cieply_chlodniarz: ogólnie ciągłe awarie silnika, a aso na wszystko ma aktualizacje XD przez 3 lata tryby awaryjne, a komputer błędów nie zapisuje. Sprzęgła w używce to od 60k do 100k przebiegu musisz liczyć na wymianę. Ogólnie jeździło się fajnie, pozycja wygodna, cena była super, ja kupiłem za 112k nową w 2019, a w 2022 sprzedałem do salonu za 103k, oni popchnęli dalej za 114k.
  • Odpowiedz
@cieply_chlodniarz: Genialne jest zawieszenie (5 lat miałem M3 więc można przyjąć, że wiem o czym piszę). Fenomenalny układ kierowniczy - nie jeździłem niczym z elektrycznym wspomaganiem, co pracowałoby lepiej. Niewiedząc można się pomylić, że to wspomaganie hydrauliczne. Przełożenie układu pozwala na prowadzeni aut bez odrywania rąk z kierownicy. Bardzo słaby automat - redukcja w dół dwóch biegów zajmuje dużo za długo. Pali za dużo - średnia z 62 tysięcy to 9.8L/100km
  • Odpowiedz
@TataBartusia: No i brzmi to dla mnie, tak jak sobie wyobrażam. Podejrzewam, że jakość materiałów nie jest z top półki, jak to w kia. A że spalaniem to wiesz. Zawsze by czlowiek chciał jak najmniej, ale powtarzam jedno. Każdego konia trzeba napoić. Nie chcesz sprzedać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cieply_chlodniarz: GT z 2021 w automacie, przejechane 32k.

Nie mam dużego porównania i piszę z perspektywy osoby która nie zna się na motoryzacji. Przesiadłem się z Focusa mk2.

Minusy i rzeczy które mnie denerwują
- wyciszenie mogłoby być lepsze
- brak wireless AA (chyba nawet w polifcie, mimo że inne modele mają). Obchodzę to poprzez WirelessAA i działa spoko
- ładowarka bezprzewodowa. Nie wiem jak ładuje, ale ta półeczka się bardzo
  • Odpowiedz