Wpis z mikrobloga

1104/1111 #1000filmow ---- INDEX 123 A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W X Y Z

War Games - Gry Wojenne

Uczeń szkoły średniej ma talent do hakowania (w 1983 :). Podczas próby włamu do systemu komputerowego, nieświadomie podłącza się do komputera wojennego Departamentu Obrony i inicjuje wojnę nuklearną na skalę światową.
Ostatni film dzieciństwa na liście… aż mi się smutno zrobiło.

Reżyseria: John Badham
Thriller, Sci-fi, Dramat, Akcja, Przygodowy
IMDb: 7.1/10
https://www.imdb.com/title/tt0086567/
https://upflix.pl/film/zobacz/wargames-1983
Pobierz WLADCA_MALP - 1104/1111 #1000filmow ----  INDEX 123   A   B   C   D   E   F   G   H  ...
źródło: war
  • 12
ciekawostka - Ronald Reagan po obejrzeniu tego filmu zapytał się szefa sztabu, czy takie coś faktycznie mogłoby mieć miejsce. Ten odpowiedział, że jest znacznie gorzej.


@Mar3czek: w tym właśnie momencie aresztowano Matthew Brodericka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Uczeń szkoły średniej ma talent do hakowania (w 1983 :)


@WLADCA_MALP: ale że co z tym 1983? Ja rozumiem, że u nas wtedy komputer to była jedna Odra na województwo (w sensie dzisiejszym, nie starym sprzed reformy samorządowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), ale na zachodzie komputery na początku lat 80. nie były jakimś mitycznym urządzeniem. Takie Apple II było komputerem domowym i weszło do sprzedaży w
@BennyLava: a czy przypadkiem do hakowania nie potrzeba sieci komputerowej? Internet powstał 10 lat później a wcześniej tylko uniwersytety i wojsko miało jakiekolwiek połączenia telefoniczne i owszem bez zabezpieczeń więc nawet nie było co hakować jak się połączyło.
a czy przypadkiem do hakowania nie potrzeba sieci komputerowej?


@WLADCA_MALP: no niekoniecznie, jak wyłamiesz drzwi od serwerowni i nieproszony zaczniesz grzebać przy fizycznym terminalu to też jest haking. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Filmu co prawda nie oglądałem więc nie mogę się bezpośrednio odnieść, ale ogólne założenia nie brzmią absurdalnie. Jedynie ta szkoła średnia tutaj się nie klei, bohater musiałby być starszy i mieć dostęp w ramach uczelni.
a czy przypadkiem do hakowania nie potrzeba sieci komputerowej?


@WLADCA_MALP: ta sieć komputerowa wtedy nazywała się siecią telefoniczną ;) Modemy i komputery osobiste w tamtych czasach istniały, były nawet dostępne dla zwykłych ludzi (choć nietanie i raczej interesowały tylko pasjonatów, no i na zachodzie, bo u nas to nawet o telefon było bardzo trudno).
Co do sieci komputerowej to już w początku lat 80tych istniały BBSy, czyli namiastka internetu robionego przez