Wpis z mikrobloga

@lycaon_pictus: Mi nikt, ale narodowi ukraińskiemu już powtarzali to przy każdych wyborach od pomarańczowej rewolucji. Pro-zachodni politycy rzucali temat referendum, jak się okazuje, jako kiełbasę wyborczą. Sprawdź sobie historię referendum w sprawie dołączenia do NATO na Ukrainie.

Ukraińcy dobrze wiedzieli, że dołączenie do NATO to pewna wojna z kacapią.

Nie dano Ukraińcom zabrać głosu, bo decyzja była podjęta ze strony NATO już dużo wcześniej.
@true-true: Nigdy nie było mowy o robieniu żadnych referendów ze strony ich rządów, a Ukraińcy wybrali wybierając w wyborach, wiedząc czy dany kandydat jest pro-zachód czy nie.

Ukraińcy dobrze wiedzieli, że dołączenie do NATO to pewna wojna z kacapią.

No mieli do wyboru - ryzykować wojnę lub być pewnym przyszłego stałego wejścia pod wpływy kacapskie.

Różne rządy ukraińskie się starały i NATO nawet odrzucało ich starania. Jak masz wątpliwości to zawsze
@lycaon_pictus: No przecież właśnie to powiedziałem. Sondaże znali wszyscy, a referendum, mimo, że zapowiadali, to nie zrobili.

Dlatego pytam, skąd wiadomo, że Ukraina chciała dołączyć do NATO. A proces dołączania zaczął się na poważnie dużo wcześniej.
@lycaon_pictus: Nie zauważyłem części Twojego komentarza, nie kliknąłem w "pokaż całość".

To nic nie zmienia, bo co kadencję, przed wyborami obiecywano referendum, a po wyborach temat znikał. Nawet na pewnym etapie zebrano 2 miliony podpisów pod wnioskiem o referendum - dalej nic.
Jednak sondaż, a referendum to dwie różne sprawy

To, że obecnie Ukraińcy są pronatowscy, nie dziwi, ale moim zdaniem kwestia dołączenia Ukrainy do NATO jest główną przyczyną tej wojny.
@oydamoydam: Eh...
Według mnie podstawą sprawnego imperializmu jest atrakcyjna kultura i wysoki poziom technologiczny. Dlatego kiedy status imperiów jest podważany przestają nimi być, są takie przykłady w historii. Więc imperializm ograniczający się wyłącznie do siły militarnej jest nieskuteczny. Na przykładzie Mongołów, Mongołowie nie byli imperium, podobnie Aleksander Wielki nie stworzył żadnego imperium. Nic po nich konkretnego nie zostało poza wspomnieniem, zaś takie Imperium Rzymskie jest jednym z fundamentów cywilizacji Europejskiej.
Ukraińcy
@Little_Makak: Wiesz no trochę w tym co napisałeś jest fikołków, znaczy z jednej strony tez, na których poparcie nie masz żadych argumentów, a z drugiej oczywiste przekłamania i naciągnięcia, ktorych używasz jako dowodów.

1. Mongołowie i Aleksander oczywiście, że zbudowali imperia to fakt niepodważalny. W historii to nawet wręcz było standardem, że ludy posiadajce tylko siłę fizyczną i wigor podbijały wielkie ogranizmy polityczne, również podbijały imperia o wielkiej kulturze i cywilizacji,
@oydamoydam: To że czegoś twój umysł nie ogarnia nie znaczy że jest to fikołkiem. Imperium Rzymskie upadło bo dokonało kollapsu wewnętrznego, barbarzyńcy byli truskawką na torcie już mocno osłabionego. Przez wcześniejsze wieki to Imperium Rzymskie podbijało barbarzyńców ze wschodu, zachodu, północy i południa. Ale mimo to że IR upadło to pozostawiło wysoką kulturę która dała podwaliny pod np: Imperium Karolingów, czyli praktycznie Europie zachodniej w takiej formie jakiej ją znamy. Natomiast
@Little_Makak: Staram się z tobą grzecznie rozmawiać, a ty mnie nie wiem czemu obrazasz, że mam umysł którym czegoś nie ogarniam. Ot i taka z tobą rozmowa.

Jak pisze ci ze imperia upadają pod własnym uwiadem, brakiem wigoru. To mi piszesz ze Imperium Rzymskie upadlo tylko przez problemy wewnętrzne. Ono upadlo też, bo po klesce z Germanami zamknęło się w limesach i przestało być zaborcze.

I to, że na jego gruzach
@oydamoydam:

Staram się z tobą grzecznie rozmawiać

Gdybyś miał nieco więcej IQ to byś wiedział że poniższe zdanie wcale grzeczne nie było.

Wiesz no trochę w tym co napisałeś jest fikołków, znaczy z jednej strony tez, na których poparcie nie masz żadych argumentów, a z drugiej oczywiste przekłamania i naciągnięcia, ktorych używasz jako dowodów.


Jak pisze ci ze imperia upadają pod własnym uwiadem, brakiem wigoru. To mi piszesz ze Imperium Rzymskie
Gdybyś miał nieco więcej IQ to byś wiedział że poniższe zdanie wcale grzeczne nie było.


@Little_Makak: Robisz ciagle fikołki, co ci udowadniam rozpisując argumenty. Nie odnosze się do twojego rozumu tylko rodzaju argumentacji.Ty zaś wyzywasz mnie od głupków i taka z tobą rozmowa. Pisuj sobie w takim razie z podobnymi sobie.
xD To że napiszesz że gdzieś widzisz fikołka to nie znaczy że on istnieje.


@Little_Makak: Ależ ja ci pokazuje gdzie są te twoje fikołki, palcem wskazuję - po kiego piszesz o jakiejś schedzie po imeriach jak rozmawiamy o skutecznosci imepriów w czasie gdy one istnieją. A istnieją tak samo długo te o większej cywilizacji i te o mniejszej. Tworzysz chochoła, z ktorym potem walczysz, a jak ci go wytknę to piszesz,
skuteczność imperializmu jest powiązana z atrakcyjnością cywilizacyjną danego imperium.


@Little_Makak: Imperium Mongolskie nie było w ogóle atrakcyjne cywilizacyjnie, a podbiło poł świata. Poczytaj sobie o upadku Pekinu w 1215 i Bagdadu w 1258 roku. https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Bagdadem_(1258) Nawet Imperium Rzymskie podbijało znacznie od niego atrakcyjne cywilizacyjnie państwa np. Grecję, Kartagina też nie była gorsza od Rzymu. Muzłmanie zdobyli pół cywilizowaneogo świata sami będąc pasterzami kóz. Turcy zdobyli Konstantynpol stolicę Rzymu.
Rosja imperium gdzie
@oydamoydam: qurwa człowieku, to ty mnie zarzucasz swoją ekwilibrystyką tylko po to by nie zgodzić się z oczywistym faktem. Rzym przejął kulturę grecką wiedza z 3 klasy podstawówki. Muzułmanie zdobyli ruiny cywilizacji starożytnych, choć to ter ruiny kształtowały w dużej mierze mentalność tych zwycięzców. Związek Sowiecki wygrał z Trzecią Rzeszą i gdzie jest on teraz? rozpadł się, czy teraz Niemcy lub ktokolwiek poza kacapami nawiązują do schedy ZSRR jako coś wartego