Wpis z mikrobloga

PIS znów odgrzebuje ten temat Komisji ds. badania rosyjskich wpływów, więc myślę że warto wyjaśnić, jaki jest prawdziwy cel tej komisji. Jeśli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi. Ale wszystko wskazuje na to, że komisja będzie działać mniej więcej tak:

1) W komisji zasiądą pachołkowie PIS. Opozycja też może wrzucić tam swoich ludzi, ale to bez znaczenia, bo będą stanowić mniejszość. Kluczową osobą w komisji jest Przewodniczący.

2) Przewodniczący może sobie dowolnie utajniać i odtajniać posiedzenie, w dowolnym momencie.

3) Przed komisję zostanie wezwany Tusk czy inny czołowy kandydat opozycji w wyborach.

4) Przewodniczący utajni posiedzenie, więc nie myślcie, że obejrzycie sobie kolejny spektakl, jak Tusk orze pisowską komisję.

5) Członkowie komisji przez cały czas będą zadawać mu pytania z tezą i prowokować do choć jednego niefortunnego zdania.

6) Spin doktorzy ze sztabu PIS dokładnie przeanalizują nagranie z komisji i wybiorą te fragmenty, które wyrwane z kontekstu najmocniej uderzą w Tuska czy inną ofiarę komisji.

7) Przewodniczący zdecyduje, że można odtajnić akurat te fragmenty posiedzenia.

8) TVP i inne pisowskie media będą je puszczać na okrągło z odpowiednim komentarzem i oprawą.

9) To jest już tylko mój domysł, ale tłumaczenie się Tuska, jaki był prawdziwy kontekst tych wypowiedzi, mogłoby być uznane za bezprawne ujawnienie utajnionych informacji.

Możecie sobie poszukać wypowiedzi Dudy, gdzie tłumaczył się z podpisu nad tą komisją. Mówił mniej więcej coś takiego "Hehehe spokojnie, ta komisja nikogo nie skaże, ona ma tylko zniszczyć wizerunek człowieka".

#polityka #bekazpisu #neuropa #4konserwy #komisja
lewoprawo - PIS znów odgrzebuje ten temat Komisji ds. badania rosyjskich wpływów, wię...

źródło: Komisja_%C5%9Aledcza_ds._Amber_Gold_%E2%80%93_przes%C5%82uchanie_Marcina_P._%281%29

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
3) Przed komisję zostanie wezwany Tusk czy inny czołowy kandydat opozycji w wyborach.


@lewoprawo: w to właśnie wątpie. marsz 4 czerwcza nie zgromadziłby tyle ludzi., gdyby nie ustawa o komisji. jak go wezwą i utajnią, to zrobią z tuska męczennika, co zmobilizuje opozycje
  • Odpowiedz
@lewoprawo: Mogłeś równie dobrze wkleić krótki życiorys dziewięciu „niezależnych ekspertów” tej komisji i to by się samo komentowało.
Ta komisja niczego nie zmieni odnośnie wyborów.
  • Odpowiedz