Wpis z mikrobloga

Ja ateista lvl 38 (dotychczas kawaler), moja różowa katoliczka lvl 32 (5 lat po rozwodzie) wzięliśmy wczoraj Ślub cywilny i wieczorem ustawiliśmy status, że jesteśmy małżeństwem. Wśród komentarzy znalazł się komentarz jednej skrajnie religijnej znajomej. Pic poniżej. Zacytuję Ewangelię Św. Łukasza (16:18): "Każdy, kto opuszcza żonę swoją, a pojmuje inną, cudzołoży, a kto opuszczoną przez męża poślubia, cudzołoży." Jaką ripostę byście dali do takiego komentarza?
Jerycho - Ja ateista lvl 38 (dotychczas kawaler), moja różowa katoliczka lvl  32 (5 l...

źródło: received_263706526510734

Pobierz
  • 145
  • Odpowiedz
@Jerycho: dodaj znajomą do ogran8czonego dostępu xD A domyślne ustawienie treści na takie jak masz tylko z wykluczeniem ograniczonego dostępu xD
  • Odpowiedz
@Jerycho: to jest dobre:
Ewangelia Św. Mateusza 23, 27-28:

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.


Ech wykop, wczoraj byłem ekspertem do spraw nieruchomości, wcześniej geopolityki, a teraz religioznawstwa ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
-"moja różowa katoliczka lvl 32 "

&

-"(5 lat po rozwodzie)" + "wzięliśmy wczoraj Ślub cywilny"

Wybierz jedno.
Skoro sama się pozycjonuje jako wyznawczyni tych powstałych tysiące lat temu ksiąg pełnych... delikatnie mówiąc, dyskusyjnych zasad, to skąd zdziwienie, że ktoś z współwyznawców oczekuje brania własnych deklaracji serio?
  • Odpowiedz
@Jerycho: „jak Jezus widzi takich wyznawców co to jadem i wypominką żyją, to zie nie ma co dziwić, ze jakos nie spieszno mu na ziemie wracać i dusze musza dalej gnić w czyścu. Dzięki Anka. „
  • Odpowiedz
@Jerycho: 12 Nie pozwalam kobiecie nauczać ani sprawować władzy nad mężczyzną; raczej ma milczeć. 13 Albowiem najpierw został stworzony Adam, potem Ewa; 14 I nie Adam dał się zwieść, ale kobieta dała się zwieść i stała się przestępcą.
1 Tymoteusza 2:8–14
  • Odpowiedz
11 Kobieta niechaj się uczy w cichości z całym poddaniem się. 12 Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam4 ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości. 13 Albowiem Adam został pierwszy ukształtowany, potem - Ewa. 14 I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta popadła w przestępstwo. 15 Zbawiona zaś zostanie przez rodzenie dzieci; [będą zbawione wszystkie], jeśli wytrwają5 w wierze i miłości, i uświęceniu - z umiarem.


@Jerycho:
  • Odpowiedz
@Jerycho: Hymn o miłości

1 List do Koryntian

1 Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
2 Gdybym też miał dar prorokowania
i znał wszystkie tajemnice,
i posiadał wszelką wiedzę,
i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił.
a miłości bym nie miał,
byłbym niczym.
3 I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją,
a ciało wystawił na spalenie,
  • Odpowiedz
@Jerycho: Po co chcesz ripostować w ogóle? Co Cię boli jako ateistę? Ewangelia Św. Łukasza? Być może niektóre rzeczy które robię są niezgodne z prawem australijskim, ale w sumie mam to w dupie, jakby nie patrzeć, póki polskie mi na to pozwala. A żona jako katoliczka może niech sama sobie odpowie.
  • Odpowiedz