Wpis z mikrobloga

Kolejna aktualizacja prac, już coraz mniej widoczne postępy, zrobione w pełni pokrycie na domku, został taras i obróbki od frontu, założone rynny i obróbki wschód, południe północ, obita w połowie frontowa ściana.
Ostatnio było mało czasu bo praca a i szwagromajster miał już inne roboty.
ale z niewidocznych rzeczy, zakupione okna oraz wełna na ocieplenie, będę działał na urlopie, wbita szpila na uziemienie, niedługo przekop i upragnione założenie licznika na prąd od tych zlodzieji, zakupiona oczyszczalnia ścieków.
W planach jeszcze malowanie drzwi wejściowych bo mam taki z odzysku po roku użytkowania więc będą póki co ok więc je muszę zrobić w kolorze okien.
Jeszcze dużo pracy i dużo $$$ ale plan by sylwester spędzić tam.

#budujzwykopem #domek #domek35 #35metry kiedyś #azylboners
zzbkk - Kolejna aktualizacja prac, już coraz mniej widoczne postępy, zrobione w pełni...

źródło: temp_file8724004826874131328

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@zzbkk hej Mirku, świetna robota, ile Cię wyszedł materiał? - drzewo i jeśli tanio, to skąd brales?
Projekt gotowy czy sam wymyśliłeś konstrukcje?
  • Odpowiedz
  • 0
@kajak98: polecam moje wcześniejsze wpisy, drzewo na obicie brałem bezpośrednio z tartaku który zaopatruje duże sieciówki nawet nie pytałem o FV wyszło 5500 za 100m2 to sosna
Projekt własny inspirowany tymi dostępnymi w necie, z każdego po trochu ale mam lekkie obawy czy będzie finalnie OK
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@janusz-lece ale to same deski elewacyjne, szerokość krycia 13 cm, grubość 18mm długość 3m, w paczce było 6 desek nie przeliczał mi tego na m3, powiedziałem że chce tyle pokryć więc tyle mam zapłaci
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@kajak98 tak 140x140 konstrukcja.bardzo stabilne, dołożyłem jeszcze wzmocnie na piętrze tak by nie było parcia dachu na boki, ale z to będzie też ściana działowa, po rogach na dole i piętrze dane są takie skosy w dwie strony z odpadów krokwi ok 70 cm, doszły kontrłaty na odbiciu i same deski w miejscu gdzie kontrłata była kręcona do belka szły dłuższe wkręty w deski więc conajmniej w 3 miejscach więc jest sztywno
  • Odpowiedz
@zzbkk: piękny domek, zazdro w #!$%@?. Będziesz to malował jeszcze czy zostawiasz taki kolor?
Możesz jeszcze dodać drewniane akcenty w okna. Jakaś rama dookoła, drewniane okiennice pod tym donice na kwiaty i kwiaty. Nie wiem czy to twój styl ale mi się podoba taki swojski klimat.

Możesz być dumny, zajebista robota
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kajak98 na strop to znaczy na sufit, takiej samej grubości 14x14 łącznie jest ich 7 z tym że dwa w ścianach bocznych 5 będzie widocznych z pomieszczenia na parterze. łączone były na zacinania w klin tak by nie pracowały na boki, n górze już nie m tych belkow poprzecznych (wiadomka tylko w ścianach) bo jest tylko 110 ściany wiec jest takie łączenie od dachu kombinowane by to trzymało ale wydzielony jest z
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Nester86 wystrojem się żona zajmie, mamy plan by pomieszać nowoczesne z oldschoolem stare wiejskie akcenty, trochę jeździliśmy po takich domkach właśnie i to jest fajny klimat
  • Odpowiedz
@zzbkk okok rozumiem, powodzenia!
Ja chce gdzies za 2-3 lata coś podobnego postawić ()

Chyba tez można teraz z tym polskim wałem większy domek niż 5x7 btw
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kajak98 to grubsza kwestia, ten mój jest postawiony na zasadach budynku rekreacji indywidualnej. te bez pozwolenia są na innych warunkach zabudowy wydawanych dla danej działki. ja już i tak dużo czasu i $$$ poświęciłem by dało się ten postawić zgodnie z prawem.
jeżeli chcesz się budować za 2-3 lata papierologie orientacyjnie zacznij już teraz.
na samo przyłącze prądu możesz czekać blisko dwa lata.
jak coś to priv
  • Odpowiedz
@zzbkk przyłącze już mam ()
Czekałem prawie rok… A kabel energetyczny mam idealnie w granicy XDD
Woda i kanał jest, choć to drugie po sąsiedzku, planuje wykopać małe szambo.
Na razie jest przyczepka, palenisko i altana. Jakoś powoli idzie do przodu.

A z ta rekreacja to się zgadzam, ale tez gdzies czytałem ze większy metraż ma tez dotyczyć rekreacji a nie tylko domu na cele
  • Odpowiedz