Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim. Potrzebuje waszej rady. Szukam aktualnie swojego pierwszego poważnego samochodu ponieważ wcześniejszy juz jest mocno zmęczony. Szukam auta do 20-25 tysięcy złotych. Celuje w auto jak najnowsze, oszczędne i tanie w eksploatacji ale dobrze było by aby mogło jechać 140 km/h na autostradzie bez zająknięcia. Interesuje mnie nadwozie typu kompakt. Trasy głownie miasto raz na 2 tyg. trasa 230km. Zastanawiam się czy lepiej benzynę +lpg czy diesla i tu też poproszę o waszą radę.
Dziękuje wszystkim z góry za pomoc.
#samochody #zakupauta
  • 9
@Zgnity_Ziemniak: benzyna plus lpg, zobacz mercedesy w203 (tylko te zadbane, a nie chrupki po 5k), albo w204 o ile zmieści się w budżecie (bo nie wiem ile to kosztuje obecnie, ceny aut #!$%@?ło)
@woj_st: @Zgnity_Ziemniak
Stary Mercedes gruz, nie ma co, super pomysł.
Autor pisze: "Celuje w auto jak najnowsze, oszczędne i tanie w eksploatacji", no ale zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie polecał gruzy "marki premium". Rozklekotane po dwóch Turkach, drogie w naprawach i wcale nie oszczędne.
Od siebie polecę Hondę Civic VIII, Toyotę Avensis II (najlepsze egzemplarze), lub Avensis III (najtańsze i trzeba będzie poszukać, albo dołożyć z 5 tys), oraz Skodę
@Golfinho: w204 i niektóre w203 będą nowsze niż wyżej polecane civic 8 i avensis 2 xD nie mówiąc o tym, że do zadbanego merca póki nie skończy pewnie 20 lat nie dołoży nic, a w dzieło pt. honda ufo włoży 2x tyle ile zapłaci xD
@woj_st ehe, jako właściciel w204 mogę Ci powiedzieć, że delikatnie mówiąc jesteś optymistą. Koszty serwisowe, nie mówiąc o spalaniu są adekwatne do marki
@Zgnity_Ziemniak: chevrolet cruze (tylko benzyna), citroen c4 (jak benzyna to tylko wolnossąca, absolutnie nie 1.6THP, całkiem spoko jest 1.6hdi, ale może nie najlepszy skoro głównie miasto.