Wpis z mikrobloga

@StemiPL: Ale licz proszę inflację również od 2008 do 2016 ponieważ, skumulowana inflacja w tym okresie to bvyło około 18%, więc PiS w 2016-2023 #!$%@?ł blisko 2,5 raza wyższą. Jeśli zarobki wzrastają 2 razy szybciej, a inflacja 2,5 raza szybciej niż za PO, to finalnie odkładasz mniej z tych zarobionych pieniędzy.
@krash: @gucias
"Według danych Ministerstwa Rozwoju i Technologii, w I połowie 2023 r. do rejestru CEIDG wpłynęło 104,3 tys. wniosków dotyczących zamknięcia działalności gospodarczej. To o 25,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub.r., kiedy było ich 82,9 tys. W tym samym czasie do rejestru wpłynęło 242,8 tys. wniosków o rozpoczęcie działalności gospodarczej, czyli o 11,7 proc. więcej niż w I połowie 2022 r."
i jeszcze
"W I kwartale 2023 r.
@Mezomorfix: Pracuje z ludźmi posiadającymi papiery inżyniera a inżynierem można nazwać jednego z nich. Jakość kształcenia obniżyła się w ostatnich latach. Zauważyłem też że polska gospodarka nie potrzebowała dużo ludzi o takich kwalifikacjach - zmienia się to powoli w ostatnich latach.
@El_Trufel: Piszesz strasznie bzdury bo najwidoczniej nie potrafisz jeszcze poslugiwac sie matematyka. Dam Ci wiec prosty przyklad:
Produkt X w roku 2008 kosztuje 100 zlotych, twoje zarobki w tym czasie to 10 zlotych wiec potrzebujesz przepracowac 10 godzin by kupic produkt X. W 2016 roku produkt X podrozal o 18% wiec kosztuje 118 zlotych, natomiast twoje zarobki wzrosly o 55%, czyli zarabiasz 15,5 zl na godzine. Teraz potrzebujesz jedynie 7,6 godziny
@MurLand: Za dużo tu młodych ludzi którzy nie pamiętają tamtych czasów kiedy Tusk rządził.Wydaje im się ,że za Pisu jest tak bardzo źle.Jakby zobaczyli na własne oczy jak się wtedy żyło w Polsce,to by teraz klękali na kolanach przed Kaczyńskim i go błagali ,żeby nigdy nie dopuścił do powrotu Platformy Obywatelskiej.
@Icouldbeyourmom: To wytlumacz mi jak by ludzie mogli wiecej zarabiac bez kaczynskiego ? Z jednej strony #!$%@? ze kaczynski wszystkiemu winny a z drugiej piszesz o rozwoju liniowym.Sam sobie stawiasz dwie sprzeczne tezy.Idz ty wytrzezwiej lepiej.
@Mezomorfix: roboty zawsze bylo duzo za gowno piniondze, teraz pelno montowni i fabryk z usa a tylko dlatego ze maja tania sile robocza i nie musza placic podatkow. brak wegla, paliwa, rekordowo zadluzony kraj, 16 emerytur, deflacja i 800 plus. zasilki wieksze niz na zachodzie, do tego na zachodzie za kazde nastepne dziecko jest mniejszy zasilek. rzymianie inwestuja pieniedzmi bogatych w patologie. brak elektrowni atomowych, rekordowa biurokracja. ogromny koszt komisji smolenskich,
i myślisz, że w dzisiejszym miejscu jesteśmy bo PiS doszedł do władzy?


@korin_: PIS na pewno wprowadził stawki minimalne na umowie zlecenie, wcześniej takiej stawki nie miałeś.

Nie wiem czy to PiS, ale jest jeszcze pełne ozusowanie tychże umów i płatne "L4".

Wprowadzenie minimalnej stawki na zleceniu to akurat bardzo dobra rzecz i dzięki temu za pełny etat nie zarobisz mniej niż minimalna, a w latach przytoczonych przez OP-a tak miałeś.
@MurLand: dokładnie, ja pracowałem za 2,20 zł na godzinę bez żadnej umowy o pracę i płaceniu zusu.
bezrobocie na wschodzie 40% i albo podcierasz dupy dla hansa w niemczech albo zapieprzasz w pl za miskę ryżu.

Teraz jest 15x więcej, a i tak narzekają. Ha tfuu