Wpis z mikrobloga

Szukam dysku na m2 na którym będzie zainstalowany system i gry. Najbardziej zależy mi na wydajności systemu oraz gier. Poszedłem do serwisu i proponują mi dysk o nazwie: Kingston NV2, lecz patrząc na opinie jest on niepewny.
Czy spotkaliscie się z tym dyskiem, pakować się w niego czy lepiej zamówić np. Lexar 2TB M.2 PCIe NVMe NM620 albo coś innego.
Moja płyta to MSI Z370-A PRO (PCI EXPRESS 3.0). Mój budżet to max 450zł za wersję 2TB. Dziękuję bardzo za pomoc!
#hardware #pc #komputery #it #pcmasterrace #ssd #dyski #informatyka
  • 17
  • Odpowiedz
@cukru: jezeli jest pusty to Samsung jest pod wzgledem pracy pod duzym obciazeniem top dyskiem na rynku, ale kompletnie inaczej zachowuje sie przy duzym zajeciu pamieci. Tu dobrze pokazuje sie wlasnie WD czy Lexar
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: To pokaż jakieś testy, z których wynika że WD czy Lexar lepiej sobie radzą od Samsunga. Bo ja wszędzie widzę dokładnie na odwrót.
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: Nigdzie nie widzę żeby testował 970 Evo Plus, a w praktycznie każdej innej recenzji Samsung wychodzi na produkt z półki wyżej - tutaj chociażby można porównać wyniki dla Samsunga i WD bezpośrednio, a tutaj pośrednio dla Lexara.
WD ma dużo mniejsze SLC cache i prędkość zapisu po jego wyczerpaniu też jest dużo mniejsza niż w Samsungu. Lexar ma spore SLC cache, ale zapis szczególnie zwalnia po jego wyczerpaniu i zapełnieniu
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: To wejdź w link, który podesłałem w moim pierwszym komentarzu i sprawdź cenę.

Edit:

Testował 980. Kolega ma budżet do 450, i ja z góry wykluczyłem ten model.


A co mnie obchodzi kompletnie inny model?
  • Odpowiedz