Wpis z mikrobloga

Pytanie do zmotoryzowanych i handlarzy.
Jestem przed zakupem auta z silnikiem 3l a jak wiadomow powyzej 2l dopieprzaja wysoki podatek (jakbym malo im jeszcze placil ( ͡° ʖ̯ ͡°)) a samochod tez do tanich nie nalezy, wiec nasuwa sie pytanie, na ktore pewnie wielu z was szukalo odpowiedzi… jak uniknac lub skutecznie obnizyc pcc3, myslalem zeby na umowie wpisac mniejsza wartosci i wypisac ewentualne usterki, tylko wtedy w gre niby wchodzi rzeczoznawca i nie wiem na ile rzetelnie sprawdzaja te samochody, prosze o jakies rady, ew priv, bardziej ogarnietych w autohandel i takie tematy, pozdrawiam, trollom nie odpowiadam
#samochody #autohandel #podatki #motomirko #motoryzacja
  • 17
  • Odpowiedz
myslalem zeby na umowie wpisac mniejsza wartosci i wypisac ewentualne usterki, tylko wtedy w gre niby wchodzi rzeczoznawca i nie wiem na ile rzetelnie sprawdzaja te samochody, prosze o jakies rady, ew priv, bardziej ogarnietych w autohandel i takie tematy, pozdrawiam, trollom nie odpowiadam


@sikor-r6: w razie reklamacji masz mniejszą kwotę do odzyskania.
Rzeczoznawca z US chyba niewiele zrobi, ponieważ dajmy na to tydzień po zakupie wszystko naprawiłeś/wymieniłeś. Z resztą oni
  • Odpowiedz
  • 0
@kuraku: tak, jeblo mi sie, mieszkam w de i chce kupic na tym rynku i sciagnac do pl, czy da rade wlasnie jakas tej akcyzy uniknac lub obnizyc skutecznie?
  • Odpowiedz
@sikor-r6: Po cholerę kombinować? No jest podatek do zapłaty i go płacisz. Wszystkie auta w Polsce są opłacone. Ludzie to marudzą że sprowadzają wrak a im każą płącić jak za nówke, a ty się pewnie martwisz jakimś tysiakiem czy dwoma
  • Odpowiedz
ak uniknac lub skutecznie obnizyc pcc3, myslalem zeby na umowie wpisac mniejsza wartosci i wypisac ewentualne usterki, tylko wtedy w gre niby wchodzi rzeczoznawca i nie wiem na ile rzetelnie sprawdzaja te samochody, prosze o jakies rady, ew priv, bardziej ogarnietych w autohandel i takie tematy, pozdrawiam, trollom nie odpowiadam


@sikor-r6: Jako osoba która trudniła się swojego czasu sprowadzaniem i handlem samochodami mogę ci napisać z czystym sumieniem nie rób z
  • Odpowiedz
@sikor-r6: 5 lat temu kupowalem auto za ~100k pln z Niemiec z 3.0d i co po tym, ze na fakturze taka cena jak wg US auto warte 180k i mam od tego zaplacic te 18,3%. Wzialem rzeczoznawce i auto na szcescie mialo drobne uszkodzenia, wiec zbil mi cene na 120k i od tego oplacilem. Chociaz baba w US powiedziala, ze mam spodiewac sie kontroli... ktora na szczescie nigdy nie przyszla.
  • Odpowiedz