Wpis z mikrobloga

@ipkis123

c) jest za mała

3. 4. Lewica i Trzecia drogą dostaną za mało głosów aby coś zmienić


Pomyślało 5 milionów Polaków i zagłosowało jak zwykle na PiS lub PO

5. Zostaje KO, z częścią ich poglądów się zgadzam (tak jak z reszta oprócz PiSu), nie mają czegoś co jest mocno na nie


Było #!$%@?, ale stabilnie i wystarczy, za 4 lata po 125 aferze Platformy znowu zmiana na PiS ( ͡
@vikop-ru: Przestałem tak mierzyć po roku rządzenia PiSu. Jak mierzę teraz?
1. Ważne, żeby nie wybrać największego zła, czyli PiS (największe zło to konfa, ale tu też trochę inna historia).
2. Jak ich obalić? Wybrać tych, którzy mają największą szansę na obalenie ich. Z bólem serca, ale tak, jest to KO/PO.

Owszem, narzekałem na PO, ale PiS jest dużo gorszy i nikt nie wmówi mi, że jest inaczej.
@vikop-ru: nienawidzę ich wszystkich i jakby to ode mnie zależało to bym ich spakował do jakiegoś wagonu i zutylizował. Niemniej patrząc na politykę ekonomoczną w czasach kryzysu z 2008 oraz ich ciagle gadanie wcześniej, ze „500+” to się nie da, zagłosuje na KO mając po prostu nadzieje ze nas wyruchaja i nie dadzą obiecanych socjali a co więcej tęsknie za tymi okropnymi aferami typu ośmiorniczki, zegarek czy jeżdżenie autem służbowym prywatnie.
@ipkis123: A mnie #!$%@? takie ogranicznie, że tylko można głosować na PiS,PO,KO,Konfa.

A na liście wyborczej mamy choćby PJJ, lub trochę posłów niezżeszonych.

Już zamiast oddawać swój głos na tych co byli lepiej oddać na niezżeszonego lub te całe PJJ, jest to dużo lepszy wybór niż nie pójść do głosowania lub oddać głos nieważny.

Naprawdę tak ciężko to przemyśleć.

Oni właśnie na to liczą że ludzie będą głosować tylko przeciw obecnej
ja nie mam wątpliwości. Weź pod uwagę że mamy #!$%@? system wyborczy. Droga eliminacji


@ipkis123: Ja tez nie mam watpliwosci i droga eliminacji

1. Nie zagłosuje na PiS z oczywistych wzgledów
2. Nie za głosuje na KO, bo:
a) nie podobają mi się ich poglądy ekonomiczne (zgadzam sie z nimi moze w 40%)
b) nie podobaja mi się ludzie których włączają w swoje szeregi
c) mieli już swoją szansę i zawiedli
@ipkis123: moim zdaniem trzeba głosować właśnie na mniejsze partie, bo do czego prowadzi samodzielna większość właśnie widzimy. Tony ustaw i rozporządzeń wprowadzanych bez przemyslenia, potem poprawianie i tak na okrągło, bo nie ma żadnego bezpiecznika.
Liczę na rozdrobnienie sceny politycznej i impas we wprowadzaniu nowych, genialnych programów pomocowych.
Jedyny problem to nasza ordynacja wyborcza premiująca większe partie.
@Doment: nie wiem kogo chcesz przekonać tą argumentacją, ludzie nigdy nie głosują na jakichś randomków o których nie słychać w mediach i nigdy taki randomek nie zrobił nic znaczącego dla kraju, dla mnie nie ma różnicy pomiędzy głosowaniem na kogoś takiego, oddaniem pustego głosu a nie pójściem na wybory bo rezultat i tak będzie taki sam - brak jakiegokolwiek efektu
@Koronanona: Dzięki, walka będzie zacięta i być może dzięki tobie PiS pozostanie przy władzy i wypłacą mi 15. emeryturę a siostrzeniec dalej będzie w radzie nadzorczej i dzielił się pensją z rodziną
@vikop-ru @jamajskikanion: Rozwiązanie jest proste - skończcie głosować na partię, a zacznijcie na ludzi. Trzeba sobie znaleźć kogoś, kto robi dobrą robotę - jest pracowity i sumienny. Chociaż pewnie nie w każdym okręgu łatwo o taką osobę, wtedy trzeba się wysilić i pojechać dalej głosować ( ͡° ͜ʖ ͡°)