Wpis z mikrobloga

nie wiem, elektrykiem z wykształcenia nie jestem, ale chyba silnika żadnego nie będzie pod to podłączał to 1,5 raczej wystarczy


@Czarli1234: A co ma silnik do przekroju? I jak nie wiesz, to po co w ogóle #!$%@?? Niby niewielkie szanse, ale jednak nie zerowe, że ktoś chałupę spali przez zbyt mały przekrój, jeżeli nie zmieni na tym obwodzie zabezpieczenia na mniejsze.
I jak nie wiesz, to po co w ogóle #!$%@?? Niby niewielkie szanse, ale jednak nie zerowe, że ktoś chałupę spali przez zbyt mały przekrój, jeżeli nie zmieni na tym obwodzie zabezpieczenia na mniejsze.


@DJArmani: przecież nie wiesz jakie ma zabezpieczenie, ba, nie wiesz nawet w jakim napięciu pracuje ta instalacja i jakimi została zrobiona przewodami.
@gr100 oczywiście, że nie.
Posiadanie uprawnień też nie jest obowiązkowe.

Najzwyczajniej nienawidzę partactwa I robienia byle jak. Jak coś robisz, zrób to zgodnie ze sztuką i wiedzą inżynierską. Jeśli to twój dom, zrób też zgodnie z prawem. Nie równaj w dół bo zawsze znajdzie się szwagier co za flaszkę to zrobi.

Promowanie postaw, że nieświadomy Mirek narobi bigosu, za to podziękuję.
Wspierajmy lokalnych rzemieślników. To się w długiej perspektywie opłaca. Z moich
@Mete: Co chce badać? Pętle zwarcia chce badać, rezystancje izolacji chce badać. Każda modyfikacja takich połączeń wymaga pomiar ow i jest to zapisane w normach. W dupie mam twoje doświadczenie na budowie. Widać jak sie znasz skoro cos pieprzysz o "różnicówce topikowej". Samozwańczy elektryk, co to za sztuka podłączyć dwa kabelki, prawda?