Wpis z mikrobloga

ale ten komp pod gry czy jakieś rendery chcesz tym robić?

obudowa bez przepływu powietrza i 4090+7950x to nie jest dobre połączenie

dark rock od dawna nieopłacalny. i nawet się nie zmieści do tej obudowy, zabraknie 1mm
4090 tez nie każda się zmieści
@gorral:
  • Odpowiedz
  • 0
zapomniałem dodać, że składana przez totalnego nooba, czyli mnie, więc proszę o odrobinie wyrozumiałości
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: dlaczego to nie jest dobre połączenie, najgorzej że do niektórych programów potrzebuje dobrego procka, a do innych zajebistej grafiki...
  • Odpowiedz
@gorral:
to tylko obudowa jest problemem w takim razie. chłodzenie bym brał inne, ale nie spali się czy coś. one i tak na każdym lecą na 95 stopni.

ale jesteś w kwestii chłodzenia na poziomie praktycznie aio arctica liquid freezer

dlaczego to nie jest dobre połączenie, najgorzej że do niektórych programów potrzebuje dobrego procka, a do innych zajebistej grafiki...

bo to ponad 600W ciepła do oddania i będzie gorąco jak nie
  • Odpowiedz
@gorral: potrzebujesz do czegoś x670? bo nie widzę abyś miał coś wykorzystującego dodatkowe linie pcie. na płycie możesz spokojnie zejść do ~800zł

jak masz do wyboru dark rock 4 a liquidfreezer to liquid freezer. ogólnie nie spali się na powietrzu, ale po co brać coś mniej wydajnego?

dark rock 4 pro sie nie zmieści według producent do tej obudowy, więc i tak do zmiany
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: nie wiem czy potrzebuje, chyba nie, w przyszłości chciałby dołożyć dodatkowe 64gb ramu, nie wiem czy to coś zmienia

z chłodzeniem zależy mi też na tym, żeby to było w miarę ciche, żeby dało się spać w nocy jak się będzie rendzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
b650 np msi pro p(która w morelkach jest dziwnie droga swoją drogą) obsługuje do 192GB ramu wiec raczej niezbyt.
wersje E albo x670 chipset mają więcej linii pcie, ale to jakbyś chciał mieć dużo dysków nvme pcie 4/5 głównie się przyda.

ten procesor ma 95 stopni robiąc coś wymagającego. zawsze
on ma taki algorytm, ze dostaje wiećej prądu dopóki nie dojdzie do 95stopni, nieważne jakie chłodzenie masz. wiec jak zostawisz krzywą normalnie
  • Odpowiedz
nie gram w gry, praca 3D


@gorral: no to tym bardziej powinieneś kupić przewiewną budę, jakąś 500a od Phanteksa, czy Lancool III - cokolwiek co zbije temperatury i głośność karty przy długofalowym obciążeniu, niezależnie czy renderujesz czy robisz na niej cokolwiek innego

Lepiej mieć przewiewną obudowę + wolno obracające się wentyle, niż piekarnik gdzie karta będzie wyła na maksa całą noc
  • Odpowiedz
@gorral:
31.5cm miejsca na kartę graficzną z wentylatorami wszystkimi na froncie. ciężko będzie Ci znaleźć taką krótką 4090. ta co masz ma 33cm

i potem dam to komuś do złożenia, jak wszystko przyjdzi

możesz kupić od gościa który się tym profesjonalnie zajmuje i złożony dostaniesz + skonfigurowane wszystko aby nie było głośno.
  • Odpowiedz
@gorral: on ma firmę i się tym zajmuje. wielu stąd brało od niego, sam z resztą znajomej z daleko co sama nie złoży brałem z częściami wybranymi i było bez problemu.
@majk3l
  • Odpowiedz
@gorral: Hmm klasyka, wszystkie najdroższe możliwe podzespoły które grzeją się jak cholera ale obudowa to już najtańszy piekarnik z termoobiegiem od Zalmana. Jak już idziesz na całość to kup też budę premium z dobrym przewiewem, jak choćby Fractal Meshify i dobre wentylatory a nie. :)
  • Odpowiedz