Wpis z mikrobloga

Brałem gówno od #sfd przez kilkanaście miesięcy, w tym zanieczyszczoną partię. Dzisiaj robię badania krwi na poziom rtęci, jak ktoś chce dostać info z efektem niech zaplusuje ten wpis.
  • 96
  • Odpowiedz
a było jeść normalnie ryż z kurczakiem to by nie było problemu


@janusz507: dopóki nie okaże się że kurczak był faszerowany sterydami a ryż solą drogową
  • Odpowiedz
@SzybkieSondy rtec z krwii? nie wiem ale to sie chyba raczej nic nie wyjdzie. metale ciezkie sa slabo wydalane z organizmu i kumuluja sie w tkankach a nie ze sobie plywaja we krwii. jest cos takiego jak pierwiastkowa analiza wlosa. tam chyba wiecej widac.
ale ciekawe co Ci wyjdzie.
  • Odpowiedz
@SzybkieSondy: Kolega wyżej ma rację, na niemieckim amazonie można kupić test zawartości metali ciężkich z włosów do zrobienia w domu. Kiedyś takie coś zrobiłem i wyniki były bardzo dokładne, gdyby ktoś był chętny to mogę poszukać linka.
  • Odpowiedz
@szynszyla2018 @Filippa "Związki rtęci stanowią ryzyko dla zdrowia nawet w bardzo małych, ale za to regularnie przyjmowanych dawkach. Skutki długotrwałej ekspozycji działania rtęci na zdrowie są bardzo poważne. Narażony jest przede wszystkim układ nerwowy. Objawy przewlekłego zatrucia małymi dawkami rtęci to osłabienie, bóle głowy i kończyn, fioletowe zabarwienie dziąseł, wypadanie zębów, zaburzenia pamięci i koncentracji. Rtęć odpowiedzialna jest również za nowotwory mózgu. Objawy w przypadku ostrego zatrucia rtęcią to wysypka, nadmierne pocenie
  • Odpowiedz