Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci inwestycja do oceny:
1. wejście 2019 - 6k/metr (306 k)
2. wyjście 2023 - 10k/metr
3. czas: 4 lata
4. profit: 204k + kilka k dodatkowo na miejscu postojowym
5. ROI ~70% (17,5% na rok, to nawet EDO w najlepszym roku tyle nie wykręcały)

edit: powinienem był odjąć ok 400 x 12 x 4, czyli profit ok 200 k

a ile w tym okresie zarobiło siedzenie na gotówie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz affairz - #nieruchomosci inwestycja do oceny:
1. wejście 2019 - 6k/metr (306 k)
2. wy...
źródło: Firefox_Screenshot_2023-09-14T18-51-58.133Z
  • 21
@affairz: Przez te 4 lata nie wynajmowałeś tylko stało puste?

To jest patologia polskiego systemu prawnego, że wiele osób nie decyduje się na wynajem z obawy przed nieuczciwymi najemcami, których broni prawo :/
Przez te 4 lata nie wynajmowałeś tylko stało puste?


@MG78: Tak, tak, zawsze rośnie i zawsze się wynajmie. A tymczasem w ekonomicznej układance wystarczyła jedna zmienna inaczej, np. zamiast Glapy prezesem NBP zostaje ktoś poważny pokroju Marka Belki i żadnych wzrostów na nieruchach by nie było XD
@affairz: Zysk jest wtedy kiedy je sprzedaż, a nie jak patrzysz na cyferki na otodom. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale tak, nieruchy to wciąż dobra lokata kapitału. Gdybym miał więcej hajsu, to bym po prostu kupował, wykańczał i sprzedawał drożej. Żaden tam najem.
@controll: eh kierwa. jak wklejałem oferty po 8k w Łodzi to też pisali "to się nie sprzeda, cena z kosmosu" teraz średnia jest 10k, za pół roku będzie 12k a tej oferty za miesiąc nie będzie.
@affairz: Jak Wy liczycie te zyski, czy ROI? Z perspektywy kupującego, nie bardzo tego rozumiem.

Powiedzmy jak na przykład w 2019 zarabiałem 3000 zł, a dzisiaj zarabiam 6000 zł (powiedzmy na tej samej posadzie z tymi samymi umiejętnościami), a ceny w sklepach, usług - mniej więcej wzrosły podobnie, to jak dla mnie mieszkanie, które w 2019 kosztowało 300 000 zł, dzisiaj 600 000 zł, to w rzeczywistości wygląda na to, jakby
A tak serio to z obligami czy lokatami to jest tak, że zysk jest pewny. Z nieruchami i krypto nie.


@mickpl: tak serio to w długim horyzoncie gotówa to najgłupszy pomysł. pościk dna rynków dzisiaj:

Postrzeganie ryzyka powinno zmieniać się w zależności od horyzontu. Akcje wydają wam się "mocno ryzykowne", a gotówka "super bezpieczna". Problem w tym, że działa to tylko w krótkim okresie. W długim horyzoncie (np. dla myślących o