Wpis z mikrobloga

Jaki polecany jest obecnie internet w warszawie(Mokotów)?
Mieszkanie w bloku, mam dostęp do UPC(play) Vectra(multimedia) orange i pewnie inne
Orange ma rabat -10zł na warszawę ale z routerem i zgodami to pewnie na to samo wychodzi?

Moje wymagania to publiczny IP(zmienny) oraz możliwość konfiguracji routera (wiem że niektórzy operatorzy to blokują)
Co do prędkości to wystarczy 150Mb/sek tylko aby wysyłanie było w granicach 40Mb/sek

#internet #orange #internetstacjonarny #internetdomowy #vectra #swiatlowody #upc
  • 16
  • Odpowiedz
@yjkis polecam Orange światłowód jeśli masz. Jest na pewno publiczny IP, a ich modem nawet da się jako tako konfigurować. Sporo opcji ma.

Możesz jeszcze nju mobile światłowód zobaczyć. Praktycznie to samo co Orange bo to ich submarka.

Play się ponoć schrzanił po włączeniu UPC. Nowi już nie dostaną publicznego IP tylko jest CGNAT. Więc sam modem jest już za natem jeśli dobrze rozumiem bo dostaje prywatne IP.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@matwes dzieki za info juz wiele mi pomogło

wiec teraz kwestia miedzy vectrą a orange,
vectre mialem i byla ok, tylko jak jeszcze byla multimedią a o orange slyszalem ze jest ok
  • Odpowiedz
@glos_zenady: ja i tak używam funboxa jako główny router (mam neta z nju światłowód - technicznie to samo, tylko na Funbox nie ma nadrukowanego logo Orange, ale w menu routera już jest). Wyłączyłem wifi bo i tak używam przez AP Ubiquiti, nadałem tylko sztywne adresy IP.

Nawet dość szybko menu działa.

ONT niestety nju nie daje. Ale jest taniej niż w Orange bo za łącze 300/50 Mbps płacisz 49,99 PLN miesięcznie
  • Odpowiedz
@yjkis: Ja sugeruję Ci rozważyć internet nju. To jest dokładnie to samo co Orange światłowód.

Minusy zwykłego Orange są takie:

aby utrzymać niską cenę po okresie umowy, trzeba podpisać kolejną umowę terminową, a w nju z tego co się orientuję, cena sama nie wzrośnie po tym okresie, więc nie będzie trzeba się wiązać kolejną umową terminową,

w Orange w cenę jest wliczona zniżka 4,99 odbierana w aplikacji mój Orange, więc aby
  • Odpowiedz
@yjkis: Doczytałem, że akurat w Orange zastosowanie klauzuli inflacyjnej umożliwia bezkosztowe zerwanie umowy, także nie jest tak źle, nie wiem czy w nju też jest taka klauzula, może też być.
  • Odpowiedz
@wigr: @yjkis dlatego nju jest bardzo dobre jeśli nie potrzebujesz prędkości wyższej niż 300/50 Mbps. Powyżej to już tylko Orange, nawet cenowo dość spoko wychodzi za 1000/300 Mbps na aktualnych promkach (przez 12 miesięcy płacisz jak za 300/50 Mbps).

Patrz screen, coś takiego ulepiłem po wyklikaniu koszyka dla 1000/300 Mbps.

Przy założeniu, że na 24 miesiące podpiujesz umowę oraz Orange postanowi nie skorzystać z klauzul inflacyjnych, całkowity miesięczny koszt będzie wynosił
m.....s - @wigr: @yjkis dlatego nju jest bardzo dobre jeśli nie potrzebujesz prędkośc...

źródło: BRBIdTW[1]

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@matwes w regulaminke nju znalazlem:

4. Za rażące naruszenie uznajemy:
a. generowanie sztucznego ruchu telekomunikacyjnego, w szczególności:
Strona 3 z 7
ruchu, który nie służy wymianie informacji,
ruchu, którego celem jest uzyskiwanie pewnej puli połączeń telekomunikacyjnych (liczby lub czasu trwania) zarówno w naszej sieci, jak i
pomiędzy naszą siecią a innymi sieciami telekomunikacyjnymi,
ruchu służącego do automatycznego przesyłania danych pomiarowych lub zdalnego sterowania, np.: do rozwiązań telemetrycznych w
systemach
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@matwes @glos_zenady dzieki wielkie za pomoc, finalnie wziąłem jednak orange 600 i wyszlo 60zl za 24 msc

do nju dzwonilem i mowili ze z otwieraniem portów i bardziej wymagającymi uslugami moze byc problem dodatkowo nie da sie zmienic pakietu na wyzszy(oplata za instalacje) i nowa umowa
  • Odpowiedz