Wpis z mikrobloga

ktoś wytłumaczy czemu jest taki hype na klawiatury mechaniczne?


@Adom007: Bo możesz dostosować je do siebie. Dowolny układ (100%, TKL, 60% itd), dowolne przełączniki, dowolny styl / kolor, dowolne możliwości połączenia (BT, USB, USB-C, 2,4 Ghz). Są nawet klawiatury gdzie możesz mieć inne przełączniki np pod WSAD a inne na całą resztę.

jakbym chciał pograć w coś późną nocą to nie obudzę kota? xD


Zależy od przełączników i budowy konkretnego modelu.
@Adom007: Ja od wielu lat siedzę na mechanicznej i jak musiałem korzystać z membrany to odczuwałem że coś jest nie halo. Mechaniczne po prostu są przyjemniejsze bo mechanizm jest gładszy.

Natomiast nie ma co wierzyć że nagle będziesz miał więcej killi w ceesie bo ci tak matkojebca PashaBiceps powiedział. Do tego typów przełączników jest pierdyliard. Liniowe będą się wydawać dziwne bo nie mają skoku który w membranie jest podstawą mechanizmu, tzw.
@Tak_masz_racje: no po prostu na takiej powiedymz prawie jak w laptopie, pisze mi sie bardzo dobrze, nie musze zbytnio naciskac no i jest prawie bezszelestna ;) mechaniczna ma te przewage ze mniej pomylek robie bo jednak profil klawiszy wymaga ode mnie dokladnego celowania i z sila. Dodatkowo ta mechaniczna powiedzmy ze ma zalety dla graczy, rozne wersje podswietlania klawiaszy najczesciej zbindowanzch grach. tzle ze ja prawie nie gram a jak juz
@Adom007: wg mnie to hupe w 70% (mówię jako programista a nie pro gamer).

Kupiłem z pół roku temu keychrona bodajże k6 pro. Niby spoko ale jakoś nie czuje wielkiej różnicy między zwykłym membranowym dellem.

To tylko narzędzie - ja tu stukam a tam literki mają się pojawiac - i tyle.

Taki bajer.
@Adom007: są ciche mechaniki ale jak jesteś przyzwyczajony do membranowej i Ci wygodnie to nie masz powodu zmieniać.
A czy jest różnica między membraną i mechanikiem, u mnie była taka, że wale więcej błędów podczas pisania na mechaniku 4x droższym od membrany xD
Głównie przez spację i okazjonalny dwuklik.
Jeny jak mnie dwuklik #!$%@?.