Wpis z mikrobloga

XD, jak widzę takie posty to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Tak, to na pewno wina wyglądu (sprawdziłem, normalny chuop) a nie kwalifikacji. Chociaz w sumie takie osoby to zaprzepaszczone pokolenie, które myśli że studia maja gwarantować dobra posadę i pieniądze. XD, tak w ogóle teraz nie jest. Studia są od studiowania, poszerzania wiedzy i zainteresowań a nie od gwarantowania zatrudnienia. To nie wyższa szkoła zawodowa. Można w ogóle nie pracować w kierunku który się studiowało. Jakbym był pracodawca i zobaczył że jedynym doświadczeniem kandydata w CV są studia z "historii" to bym miał takiego wielkiego banana na gębie. #studbaza #pracbaza #studia #praca #polska
Pobierz pieknylowca - XD, jak widzę takie posty to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Tak, to...
źródło: IMG_20230920_111921
  • 5
@pieknylowca: No jest spory problem, no bo jednak ja, jak miałem te 18 lat wszedłem na portale pracy - i zobaczyłem, generalnie tragedia - niskie stanowiska, ze słabą pensją, to co się wyróżniało to stanowiska lepsze - ciut lepsza pensja - może bez przesady, szczególnie na stanowiskach juniorskich, ale było - to co je wyróżniało to wyższe kompetencje, szczególnie znajomość języków, duże umiejętności, np. sprzedaży, komunikacji, często też było widać że
@miszczu90: Oferta edukacyjna jest nieadekwatna to fakt, ale to też brak świadomości i umiejętności badania rynku przez młodych ludzi. Jeśli ktoś idzie na historię i myśli że po tym ma jakąś pracę to jest głąb po prostu i tyle. Jak ktoś idzie na historie bo go to interesuje i chce prowadzić pracę naukową jako historyk w konkretnej dziedzinie, no to szacun i tylko trzmać kciuki. Tu jest problem, ludzie idą na
@miszczu90: jest duży problem z praktyczną nauką dobrze płatnych zawodów: by była ona skuteczna, muszą uczyć praktycy, a ci mogą bardzo dużo zarobić po prostu w swoim zawodzie, więc jeśli chcemy by zajeli się uczeniem, musimy zapłacić im podobnie, a nawet więcej (bo stopują swoją karierę na czas uczenia, nie zdobywając doświadczenia i odwlekając awanse). Z tego powodu powstają drogie kursy na które większość ludzi nie stać, a by zrobić to
@pieknylowca: Znalazłem post, profil faceta i przeczytałem jego komentarze. On ma problem sam ze sobą i potrzebuje specjalisty. U mnie w korpo pracuje dwóch hindusów, którzy ważą po 150kg i zdarzają się mniej urodziwi faceci od niego.