Wpis z mikrobloga

Skoro ludzie kupują to czemu nie. To i tak jeszcze nic, moi znajomi zapłacili w tym roku 80 tysięcy złotych pośrednikowi przy kupnie mieszkania xD A Ty się czepiasz drobniaków.
@Ka4az: to, że utrzymuje to wiadome, ale nie łykam tłumaczenia, że regał z kartonu musi wzrosnąć tyle razy bo przecież surowiec drożeje xD. Ten surowiec to makulatura która nawet jakby podrożała o 3 tys % to dalej nie tłumaczy takiego wzrostu produktu końcowego. Zabawne, że niektórzy tutaj wytykają innym niewiedzę ekonomiczną, zupełnie ignorując zjawisko świetnie opisane w ekonomii, które dokładnie tłumaczy to co odwala tutaj ikea. Czyli pod przykrywką inflacji niewspółmierne
Faktycznie ceny poszły sporo w górę, paxa kupowałam również po dawnych cenach w czasach covidu. Mam też ich meble z serii stockholm, ciężkie bydlaki i nic się z nimi nie dzieje mają 9 lat. Kanapę miałam tam kupować, ale jakość tej upatrzonej padła plus cena do góry, to wolę na zamówienie zrobic. Jedyne co jeszcze się w miarę opłaca to garnki, talerze, noże mają całkiem spoko w porównaniu do ceny, no i
@Ka4az jest inflacja to wszyscy podnoszą ceny. Przy okazji mozna nie dbac o terminy dostaw, bo „łańcuchy przerwane”. Niestety moje zdanie jest takie, ze dopiero solidny kryzys ureguluje rynek. Az braknie ludziom kasy i nie tylko wysokość podwyżki bedzie mieć cholerne znaczenie, ale tez trzeba bedzie spuszczać ceny by był obrót.
@Ka4az ikea mnie #!$%@?. Jakieś z #!$%@? ścieżki strzałki jak bydło do strzyżenia przy kasach. Byłem tam jak musiałem. Omijam szerokim łukiem #!$%@? im w kakao
marża na jednym plaku to jest jakieś 40zł ale wiadomo klientn nasz pan


@PiersiowkaPelnaZiol: Twierdzisz, że jest 40zł marży na placku za 45zł z 8% VAT? Wtedy koszt zrobienia jednej pizzy musiałby wynosić 3.5zł netto. Chciałbym tylko powiedzieć, że mąka caputo kosztuje netto 7.5-8zł za kilogram, a na samą klasyczną neapolitanę schodzi jej za 1.30zł. Oczywiście, lokale #!$%@?ło, ale też przesadzasz.
Wyprodukowanie kawy kosztuje 1pln a sprzedają Ci na za 10. Przy tym też się oburzasz?


@Sarza01: a ja sie oburzam bo ceny kawy w stosunku do zarobkow w polsce to niesmieszny zart. nowy jork, rzym, londyn, kopenhaga, wszedzie kawa za ok 20 czy 30 PLN czyli tyle samo co w Polsce, tyle ze tam na ta kawe ludzie 15 minut pracuja. Pomylka, w Rzymie to bardziej 10 zl niz 20 za
W Polsce ludzie ambitni płacą dziesiątki tysięcy złotych składki zdrowotnej miesiąc w miesiąc. Nie dziw się że wszystko jest drogie jak sam #!$%@?. Wszystko jest dwukrotnie droższe, burgery, pizza, "chińczyk", usługi zdrożały, kiedyś fryzjer męski brał 15/20 zł, dzisiaj 40 to tanio.


@Notabene: xddddddd
W Polsce ludzie ambitni i zaradni mają raj podatkowy będący ewenementem na skale europy a może i nawet świata....
W pierwszym lepszym rozwiniętym kraju podatki są o