Wpis z mikrobloga

@mat992 w regulaminie jest dokładnie opisana kwestia noszenia zarostu i określonej fryzury. W praktyce wygląda to jednak tak, że na dobrowolnej fryzjer jest obowiązkowym przystankiem - jak to się mówi, „chu8owo ale jednakowo”. Inaczej sprawa ma się na szesnastce w WOT, tam nie ma zazwyczaj wymogu golenia na łyso.
  • Odpowiedz
@mat992 wszystko tak naprawdę zależy od tego, kogo spytasz ( ͠° °)
Pamiętam, że na moim szkoleniu ktoś zadał pytanie o powód ścinania włosów porucznikowi. Usłyszeliśmy wówczas, że ma być „#!$%@?, ale jednakowo”. Niewątpliwie ma to też mieć działania psychologiczne - wprowadzenie poczucia jedności czy zespołu. Chociaż - jak wiadomo - tyczy się to mężczyzn, u kobiet jest już zgoła inaczej.

No nie ma też co ukrywać,
  • Odpowiedz
@mat992 No ale też zwyczaj ten nie jest wszędzie praktykowany. Wiem, że w przypadku WOT nie ma - zazwyczaj - obowiązku ścinania ochotników na łyso. Z tego co słyszałem, podobnie jest w niektórych jednostkach wojskowych w których odbywa się DZSW. Nie zmienia to jednak faktu, że żołnierz - w tym także ochotnik, a więc dobrowols- ma mieć regulaminową fryzurę, więc jak ktoś ma dłuższe włosy to może spodziewać się obowiązkowej wizyty u
  • Odpowiedz
  • 0
@hyrkoen: Czyli zetną na krótko albo na łyso :)
myślę, ze ostatecznie nic mi się złego stanie jak mnie ogolą do zera - już raz byłem tak ogolony i wlosy odrosły jakby gęstsze :)
  • Odpowiedz
@mat992 nie, nie - na DZSW nie będą się bawić w dobieranie fryzury, nie byłoby na to czasu. Na pewno zetną po prostu na łyso :)

Jak nie chcesz być całkowicie łysy, to musisz samodzielnie ogarnąć fryzurkę tak, żeby była regulaminowa. Też się może jednak zdarzyć tak, że dowódca wyda rozkaz ogolenia wszystkich rekrutów, chociaż wątpię :)
  • Odpowiedz
@mat992 a nic złego rzeczywiście się nie stanie. W moim przypadku - wręcz przeciwnie - włosy odrosły mi gęstsze i zniknęła łysizna w niektórych miejscach xD
  • Odpowiedz
  • 0
@hyrkoen: jak po maturze ogolono mnie na łyso, to nie dość ze włosy odrosły gęstsze to jeszcze zniknął łupież :)
tak więc są jakieś plusy takie strzyżenia XD
  • Odpowiedz