Wpis z mikrobloga

Po 10 latach leżenia w piwnicy reanimowalem swój "pocket bike 49cc" z dzieciństwa, nowy gaźnik, świeca, filtr, przewody, na litr benzyny 30 ml oleju 2t i pali od strzała, i jedzie jak kiedyś xD

Chciałbym go oddać kuzynowi w prezencie, ale jest z nim taki malutki problem...jak całkowicie wyłączę ssanie to gaśnie, muszę tak max. do połowy dać ssanie żeby sprzęt miał szansę ruszyć z miejsca.
Czy z tego powodu może się zatrzeć silnik? Za dużo benzyny i się #!$%@? coś?
Mam tam jedną śrubkę do regulacji wolnych obrotów i chyba nic tym nie zdziałam..
Wiem, że to gówno warty sprzęt, ale mam do niego wielki sentyment :)
#motocykle
agareas - Po 10 latach leżenia w piwnicy  reanimowalem swój "pocket bike 49cc" z dzie...

źródło: 2-2GJC7GF1rN0iAn

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • 0
@kosmita: Codziennie od tygodnia praktycznie mały kuzyn nim jeździ i go chociażby odpala, jeszcze nie było sytuacji właśnie, że świeca się zalała.... ciekawe czy to wyregulować idzie :)
  • Odpowiedz
czy to wyregulować idzie :)


@agareas: wyżej @gibbs napisał, wyczyść gaźnik i ew. zawór ssania. Może w baku miałeś starą benzynę, odparowała i zostawiła za dużo oleju... Czyścić, a potem regulować.
  • Odpowiedz
@agareas: niech mnie jeszcze inni sprawdzą:
Jeżeli chodzi tylko na ssaniu to znaczy że jest za mało paliwa bez ssania - > trzeba wyciągnąć iglice o jeden rowek wyżej. (moz a też sprawdzić kolor świecy jaka jest mieszanka, uboga czy bogata)
Ech ja to 2t męczyłem jak miałem 10 lat i była to motorynka, lepszym majstrem tutaj jest @mpetrumnigrum . Pewnie głupoty piszę
  • Odpowiedz
@DzorDzoneRRo: ale żeś połechtał nie próżne ego.( ͡° ͜ʖ ͡°)

@agareas twój gaźnik ewidentnie ma problemy z dawką paliwa na jałowych obrotach. Za tą dawkę odpowiedzialna jest dysza wolnych obrotów a nie dysza główna która jest pod iglicą.
Te chińskie tanie gaźniki często mają niedoróbki, dlatego rozbierz go do ostatniej śrubki i przejrzyj każdą dyszę czy jest drożna i czy opiłków nie ma albo jakieś kanały nie
  • Odpowiedz
@agareas: a moc ma jak odpalisz i wyłączysz ssanie i jedziesz ? Czy tylko problem z wolnymi obrotami, bo to oddzielną dysza idzie.

Może dysza za mała, za mała średnica gaznika, stary gaźnik uszkodzony, czy nie chciało ci się go czyścić?

Reguje w ogóle na srobke wolnych obrotów?
  • Odpowiedz
@agareas: nie badz glupi nie oddawaj, bedzie ci tylko przykro jak za jakis czas zobaczysz go rdzewiącego za garażem. Przerabiałem to z zestawami lego w mojej rodzienie, jak krew w piach
  • Odpowiedz
  • 0
@krzysztof2033: stary gaźnik uszkodzony, pękł...
Reaguje na śrubę wolnych obrotów, i na wolnych obrotach chodzi dobrze, jak się da do połowy ssanie to też ma "moc xD", ale potem im wyżej dźwignie daje tym mniej ma tej mocy aż w końcu gaśnie, dziś będę się bawił w wolnej chwili..
  • Odpowiedz
@agareas: chodzi mi o to, bo jak masz za małe dysze to nie będziesz miał dobrych obrotów, albo mocy do gaznika zobacz w starym gaźniku może masz dysze to sobie zamienisz że starego do nowego i powinien działać
  • Odpowiedz
  • 0
@krzysztof2033: Ustawiłem iglice na środkowy rowek, i już nie gaśnie po wyłączeniu ssania, ale w ogóle nie ma mocy :) może coś z tym gaźnikiem, albo po prostu iglicę ustawić jeszcze jeden rowek wyżej.. :)
  • Odpowiedz
@agareas: mam ten sam problem xdd
też jeżdze na połowie ssanie bo jak zamkne całe i dodam gazu to gaśnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) z tego co sie bawiłem to jak odpalisz rozgrzej go, ustaw śrubke na 2.5 obrotu i ssanie na poł, może 40% i #!$%@? jak #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz