Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wczoraj przeczytałem na wykopie o upadłości dwóch deweloperów i co mnie zaskoczyło u jednego rozważałem zakup, byłem oglądać budowę i nie widziałem przestojów. Chodzi o FB Antczak. Termin oddania grudzień, obok poprzedni etap, ludzie już mieszkają. To duże ryzyko podpisywać z nimi umowę?
#nieruchomosci #mieszkanie #prawo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
@xede byku, w deweloperce standardem jest, że każdą inwestycję robi osobna spółka. Upadłość spółki-matki (dewelopera właściwego) nie ma bezpośredniego przełożenia na funkcjonowanie spółki-córki (podmiotu, z którym faktycznie zawierasz umowę deweloperską).
@PanKapibara: ale pierdzielenie, ciekawe kto zrealizuje tą budowę jak pozwalniają ludzi? Spółki projektowe to mitygacja ryzyka ale właśnie dla dewelopera a nie odwrotnie xd

@mirko_anonim Od takich tematów trzyma się z daleka jak nie chcesz trafić do uwagi
✨️ Autor wpisu (OP): @xede: nie znam się na prawie i nie wiem na ile "ogłoszenie upadłości" to realny problem czy tylko jakiś prawniczy termin a robota idzie swoim tokiem. No to bym się wpakował na mine, w biurze sprzedaży oczywiście o tym nie poinformowali,wiadomo nie będą się chwalić

@mirko_anonim: generalnie obecnie kupujący mają dość duże zabezpieczenia, natomiast w najgorszym scenariuszu może się okazać, że ewentualne pieniądze odzyskałbyś za 5lat, kiedy mieszkanie zdrożeją o kolejne 50%.