Wpis z mikrobloga

#kalistenika
Jak bardzo przy dążeniu do opanowania ćwiczeń statycznych (planche, levery, hanstand, muscle-up, l-sit) pomocne są klasyczne ćwiczenia dynamiczne (push-upy, pull-upy, dipy, pistol-squaty, row-y) i czy w ogóle są mało przydatne i wystarczy skupić się na samych statycznych?

Lecę takim planem:
pon - dynamika
wt - statyka
sr - rest
czw - dynamika
pt - statyka
sob - rest
nd - dynamika

itd

i zastanawiam się, czy nie ograniczyć dynamicznych do dwóch stałych dni w tygodniu, a resztę (3-4 razy) statyczne.
  • 4
@kuroszczur:
w gimnastyce jest taka zasada "2/3", kiedy jeszcze nie potrafisz danej figury (np. front lever) to spędzasz 2/3 czasu treningowego na budowaniu siły do niej (np. wznosy do fronta/podciąganie z ciężarem w tym przypadku), a 1/3 czasu robiąc figurę (na gumie albo łatwiejsze progresje). A jak już umiesz figurę to odwracasz i robisz 2/3 figurę a 1/3 budowanie siły

muscle up nie jest statyczny btw.
@kiedys_wygram: To się przy okazji dopytam

do planche - pompki pseudo-planche
do leverów - wzniosy nóg
do handstand - pike push-up i jak polecasz ogarnąć równowagę, bo jest wiele różniących się treści na yt
No i u mnie ewidentnie kuleje tzw core, o ile z brzuchem dam radę i wiem jak sobie poradzić, o tyle z lędźwiami nie mam pojęcia tym bardziej, że mam lekką hiperlordozę - nordic curl?
@kuroszczur: do fronta musisz wzmocnić przede wszystkim najszersze grzbietu, czyli ćwicsenia pod fronta - wznosy, opady, adv tucked hold/tucked hold i do tego wszelkie ćwiczenia związane z wiosłowaniem jako akcesoryjne.
Ja mam kolejny podjazd pod planche, bo jedynie #!$%@? stradla w życiu trzymałem. Grzane na początku są pseudo planche push ups, wychylenia, tucked hold i zejścia z hsa do tuckeda. Akcesoryjnie wyciskanie na ławce, Zanetti pressy, każdy trening kończę barkami i