Wpis z mikrobloga

#hotelparadise Napisałam niżej post dotyczący nagonki i hejtu wymierzonego w Srocha, w którym nie wszystkie moje przemyślenia zostały jasno sprecyzowane, co zrozumiałam po komentarzach. Tutaj chciałam uzupełnić, że możecie wypisywać tutaj oczywiście co wam się żywnie podoba, ale NIE MACIE PRAWA ! do nawoływania do społecznego linczu na Srochu poprzez wypisywanie do instytucji, agencji, portali dlatego, że pałacie żądzą zemsty na człowieku, bo wam się nie spodobało jego zachowanie w programie telewizyjnym i teraz zamierzacie wymierzyć mu "sprawiedliwość"!
  • 28
@bystrawoda mylisz dwie rzeczy: oczywiście że konsumenci mają prawo wyrażać swój sprzeciw wobec pewnych postaw, na przykład oczekując od marek rezygnacji ze współpracy z osobami, które promują postawy negatywne ze społecznej perspektywy. Sroch jest osobą publiczną, zresztą z własnej woli, i musi się z tym liczyć.

Nie można natomiast atakować go czy fizycznie, czy słownie, czy w inny sposób. Ale to są dwie różne sprawy.
@meister_chlepka: ale ci zrobisz jak firma zatrudniła tę osobę lata przed tym jak wystąpiła dana osoba w programie.

Tu już jest różnica.

Oczywiście, jeśli po emisji zatrudniła to rozumiem, z taką firmą nie chcę mieć nic wspólnego, ale w przeszłości? Skąd mogli wiedzieć, że za kilka lat komuś #!$%@?? Pozostaje im tylko odciąć się od tej osoby.

O to mi chodziło. I tylko o to.
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
@kto_co: oni powinni zniknąć z życia publicznego. Nastolatki oglądają takiego ch00ja i później im się wydaje ze gnębienie ludzi jest cool i można zostać przez to influencerem. Ja go nie chce widzieć w życiu publicznym, nie chce żeby zarabiał na dzieciakach które często nie wiedza co jest ok a co nie. Musza ponieść konsekwencje swoich czynów, a jedyna słuszna i zrozumiała dla nich kara będzie brak współprac na insta