Wpis z mikrobloga

Mam okazję wyjechać pierwszy raz w życiu do USA za około miesiąc, w związku z tym mam kilka pytań.
Zaczynam od wypełnienia wniosku ESTA, po akceptacji dopiero kupuję bilet aby uniknąć niespodzianki z odmową?
Szukając na skyskanner znalazłem loty lufthansą Kraków - Frankfurt - Chicago. Na przesiadkę miał bym godzinę. Nie będzie problemów z odprawą na lot do Stanów w ciągu godziny?
Wymagania covidowe zostały już zdjęte, nie muszę być szczepiony i/lub mieć aktualnych testów?
Do tego planuję wyrobić prawo jazdy międzynarodowe i zakupić ubezpieczenie turystyczne.
Jeszcze o czymś ważnym muszę pamiętać przed wylotem?

#usa #podrozujzwykopem
  • 9
  • Odpowiedz
Nie będzie problemów z odprawą na lot do Stanów w ciągu godziny?


@kujol: ryzykowne, nawet jak nie lecisz do USA. Czasem latam do Kanady przez Frankfurt i nieraz do paszportowej zeby wyjechac z Schengen stalem dobra godzine. Amerykance maja jeszcze dodatkowe kontrole ale to juz przy bramce, jak tam dotrzesz do raczej poczekaja.

Do tego planuję wyrobić prawo jazdy międzynarodowe


@kujol: a po co? dla turystow wiekszosc stanow akceptuje lokalne,
  • Odpowiedz
  • 0
@yhbgrobdoivbvwamsv: w niektórych lotach wyszukiwarka pokazuje ostrzeżenie o przesiadce na ryzyko pasażera a tu takiej informacji nie ma. Czyli lepiej szukać lotu z przesiadką +3h?

Prawo jazdy wg google kosztuję 35zl + koszt zdjęcia więc stwierdziłem że warto spać spokojnie z tym.

Będę miał do dyspozycji auto od znajomego - także bez pośredników i wypożyczalni.
kujol - @yhbgrobdoivbvwamsv: w niektórych lotach wyszukiwarka pokazuje ostrzeżenie o ...

źródło: Screenshot_20230927-065400

Pobierz
  • Odpowiedz
w niektórych lotach wyszukiwarka pokazuje ostrzeżenie o przesiadce na ryzyko pasażera a tu takiej informacji nie ma. Czyli lepiej szukać lotu z przesiadką +3h?


@kujol: ja bym szukal czegos tak 1:30h a 2h minimum. A roznice pewnie wynika z tego czy sprzedaja jako jeden bilet czy nie. Sa jakies ustalone tabelki ile musisz miec minimum czasu na przesiadke na danym lotnisku zeby linia lotnicza sprzedala jako jeden bilet - bo wtedy
  • Odpowiedz
  • 0
@Ruski_Kluski: znajomy mnie zaprasza do siebie do Chicago. Planowany wylot 20.10-30.10.
Koszt - "przylec do mnie i niczym się nie przejmuj".
W tak krótkim czasie myślę że zobaczę Chicago i raczej nic więcej.
  • Odpowiedz
  • 0
@yhbgrobdoivbvwamsv: w sumie do zakupu obu biletów byłem przekierowany na stronę lufthansy. Spróbuję u nich się dowiedzieć czy mają obowiązek zadbać o to żebym wsiadł do drugiego samolotu.
  • Odpowiedz
próbuję u nich się dowiedzieć czy mają obowiązek zadbać o to żebym wsiadł do drugiego samolotu.


@kujol: jak na jednym bilecie to tak. Ja wiem, ze pewnie wiesz ale nie oczekuj ze beda cie szukac na lotnisku czy czekac az wyjdziesz z kibla jakby co. Tyle, ze jak bedzie jakies problem na ktory nie miales wplywu (opoznienie lotu, dluga kolejka na paszportach) to jestes ich problemem i masz jakies tam prawa.
  • Odpowiedz
@kujol: Robilem ten. Lot . LH nie sprzedaloby ci biletu jak by przesiadka byla za krotka. Jestes OK, no stress, Bedziesz mial fure znajomego ? To jestes ustawiony. 10 dni jest zdecydowanie za malo. Dystanse sa spore , zeby dojechac do Californi potrzebujesz 3 dni. Wiec zostaje ci Midwest. Chicago jest fajne w lecie ale ty przylatujesz na koniec pazdziernika wiec pogoda juz bedzie deszczowa jesienna. Jak lubisz BBQ polecam "Smoque"
  • Odpowiedz