Wpis z mikrobloga

Trochę śmiechłem jak dziś przeczytałem , że dzielny zero mówi o sprowadzaniu specjalnego sprzętu do odczytu prędkości .
Swoją drogą to dziwne że nikt nie zauważył że milicja przy wypadku śmiertelnym lub kolizjach w których są ranni ( tym bardziej jeśli z zeznań świadków mogło wynikać że sprawcą był kierowca bmw ) , nie zrobiła pomiaru prędkości na podstawie drogi hamowania ( przyrządem z obrazka ) . Już na miejscu przy przeprowadzaniu czynności
Z tego co widziałem takie pomiary robią też w nocy .
To raczej normalna procedura kiedy ginie troje ludzi i może być potencjalny sprawca .

#wypadek #motoryzacja #bmw #seba #kia #a1 #piotrkowtrybunalski
Pobierz teamoldMma9Xx - Trochę śmiechłem  jak dziś przeczytałem , że dzielny zero mówi o spro...
źródło: pomiar prędkości
  • 14
@trololo55: Może to dla mnie za mało kiedy jest tyle mataczenia i niejasności .
"Dzięki urządzeniom znajdującym się w tym samochodzie prędkość można było ustalić dużo precyzyjniej i szybciej niż klasycznymi metodami w takich sytuacjach"
Jak szybciej jak mogli to zrobić na miejscu ( może zrobili w co mam wątpliwości ) , a obliczenie tego dla specjalisty to nie jest kosmos .
@teamoldMma9Xx: to nie są ślady hamowania. To są ślady opon jak auta były w poślizgu (po uderzeniu). Ślady hamowania powinny być co najmniej trzy słupki przed uderzeniem w bariery.
No nie ziomeczku . Te pierwsze ślady ( bardziej proste ) to ślady po hamowaniu i widać że chciał zmienić pas ruchu , gdyby to był poślizg wyglądałoby to jak drugi ślad .


@teamoldMma9Xx: jak sobie to wyobrażasz? BMW uderzyło w KIA, więc ta zrobiła 90 stopi w prawo i wbiła się w barierki? Po za tym, nie wszystkie koła zostawiają ślady podczas poślizgu - spójrz na dół zdjęcia, są tylko
@GeDox , @piratestorm . Nie muszę sobie tego wyobrażać bo widziałem podobny wypadek na żywo .
Druga sprawa rozmawiamy o śladach hamowania przed uderzeniem a nie o tym co się działo pózniej . I widać jak byk ( najprawdopodobniej przed punktem zderzenia ) przy próbie zmiany pasa , seby z bmw . Dwa proste ślady hamowania a nie jakieś esy floresy z tego jak auta już się zderzyły i zaczęły w poślizg
Pobierz teamoldMma9Xx - @GeDox , @piratestorm . Nie muszę sobie tego wyobrażać bo widziałem p...
źródło: ślady hamowaniaa12
@GeDox: Nie wiem czy wiesz , ale wciśnięcie hamulca w takich sytuacjach działa instynktownie . Nawet u samobójców którzy walą w drzewo czasami są krótkie ślady hamowania . Nie wierzę w to że uderzył w nich z pełnym impetem , bo to bmw wyglądałoby dużo gorzej . I raczej z 90-cio procentową pewnością byłoby więcej ofiar . A milicji w tym kraju nie wierzę . Jak dla mnie nie masz racji
@GeDox: @5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: Ciekaw jestem co mi teraz odpowiecie , czy tylko będą jakieś minusy ?
Gdzieś też napisałem że jechał nie więcej przy uderzeniu jak 250 , pomyliłem się o całe 5km .
Nie było śladów hamowania ?
@GeDox : jak tam te twoje strzałki iks de ?
"Co zauważyli? Najpierw na jezdni są ślady hamowania (z ABS) samochodu BMW. Jego kierowca hamował przez 169 m i zjeżdżał z lewego