Wpis z mikrobloga

pobliżu mojego miejsca zamieszkania takiego czegoś nie ma


@dotankowany_noca: ale takie rzeczy robi sie wysylkowo, jakis czas temu potrzebowalem aby ktos mi cos wydrukowal to nawet nie wiem skad on byl, znalazlem wyslalem projekt zaplacilem a potem odebralem w paczkomacie
  • Odpowiedz
Czy drukowanie w 3d to dobry pomysł na biznes?


@dotankowany_noca: nie sam w sobie. Ludzi z drukarką jest już dawno zbyt dużo, ceny - są raczej niskie (niezależnie od jakości) a przy produkcji jakkolwiek większej - to się druk w ogóle przestaje opłacać, bo się przechodzi na formę/odlew/frez... i uzyskuje dużo lepszy rezultat i wytrzymałość i powtarzalnosć i szybkość, niż druk3d.

Druk3d to tylko dobre rozwiązanie, gdy masz kontakt-kontrakt-wejście do specyficznej
  • Odpowiedz
@dotankowany_noca: 8 -10 lat temu tak, aktualnie nie chyba, że zajmiesz się jakiąś konretna technologia i masz juz na to klienta (np wydruki w metalu) ale to z kolej wymaga duzej kasy na poczatek bo takie drukarki nie kosztuje już 2 czy 10k. Generalnie każda poważniejsza firma, której mogła sie ta technologia przydać ma już swoja drukarke i ewentualnie wspomaga się zewnetrznymi firmami przy jakis bardzo konkretnych przypadkach, jesli chodzi osoby
  • Odpowiedz
@dotankowany_noca: nie, ceny są tak zdumpingowane przez hobbystów że już bardziej się nie da, często też znajdziesz frajera co za darmo wydrukuje. Chyba że znajdziesz sobie konkretną niszę i potrafisz też dobrze modelować. Ja swoją pierwszą drukarkę spłaciłem dwoma kaizenami w pracy ale to był raczej bonus niż zarobek
  • Odpowiedz