Wpis z mikrobloga

Bawią mnie wpisy na Wykopie jak to źli Żydzi w ciągu ostatnich 10 lat gnębią biednych, niewinnych Palestyńczyków. W rzeczywistości historia tego sporu ma setki lat albo i dłużej. Nie wybiegając w przeszłość o lat tysiące, to najpierw przez kilka wieków było tam Imperium Osmańskie, potem po I wojnie światowej tereny dostała we władanie Wielka Brytania, wtedy sprowadzali się tam Żydowscy osadnicy. Po II wojnie światowej ONZ zaproponował podzielenie tych terenów pomiędzy żydów i arabów w sposób jak na mapce poniżej (co jest sytuacją na korzyść arabów względem stanu obecnego), żydzi przystali na ten pomysł ale arabowie nie i rok później wybuchła pierwsza wojna w tym konflikcie: https://en.wikipedia.org/wiki/1948_Palestine_war

Od tamtej pory arabowie co jakiś czas wywołują tam kolejne wojny z Izraelem oraz dokonują ataków terrorystycznych, a w prawda jest taka, że państwo Palestyńczyków na tych terenach nigdy nie istniało. I istnieć nie powinno, bo to wylęgarnia terrorystów: żadne państwo muzułmańskie w okolicy ich nie chce przyjąć do siebie, bo jak w 1967 po kolejnej z wojen w tym regionie (wojnie sześciodniowej) część Palestyńczyków trafiła do Jordanu, to w obozach dla uchodźców powołali swój własny rząd który nie przestrzegał praw państwa gospodarza, a 3 lata później zrobili tam wojnę domową i chcieli przejąć władzę: https://en.wikipedia.org/wiki/Black_September

#izrael #palestyna #wojna #historia #bliskiwschod
Pobierz R187 - Bawią mnie wpisy na Wykopie jak to źli Żydzi w ciągu ostatnich 10 lat gnębią b...
źródło: d6940f59b8211895ff18bdb81c6a95c9ff5c0af128376e9144215087ee0204ac
  • 60
@djtartini1: z Rosji to jest ostatnia fala gdzie w pod koniec lat 80 przyjechali. Ben Gurion jakoś w latach stwierdził, gdyby nie jeden Levi to u nas w knesecie obrady mogłyby sie toczyc po polsku. Przed IIWŚ osiedlilo sie tam 40 tys. rodzin żydowskich, na tyle dali pozwolenie Anglicy. Byli to Żydzi głównie z Polski i Niemiec. GAL utworzył specjalną linie palestyńską, obslugiwał ja miedzy innymi S/S Chrobry. Plywał z Konstancy
@R187: ale ty znasz historię odrobinę?

za czasów imperium osmańskiego i żydzi i arabowie żyli sobie na dzisiejszych terenach palestyny/izraela
do czasu pierwszej wojny światowej, gdzie wielka brytania chcąc otworzyć południowy front z turkami obiecała jednocześnie i żydom i arabom że jak się zaciągną, i jak się to uda to oni przekażą tą ziemię pod ich władanie
oczywiście obietnicy nie dotrzymała
a w 1947 to nastąpiła realizacja łamania umowy zawartej z
@R187: Niedawno przeczytałem ,że #!$%@? pieniędzy z OFE to był dobry ruch, teraz to. Mam wrażenie ,że łykopki niedługo zaczną propagować ,że masakra Polaków na Wołyniu to fake news albo ,że to Polacy mordowali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wielka Brytania wolała oddawać część tych terenów żydom o mentalności bardziej europejskiej (osadnicy z Europy)


@R187: O mentalności plemiennej, gdzie przy 1 okazji zawsze dochodziło do zdrady kraju w którym mieszkali - żydzi witali z kwiatami najpierw żołnierzy niemieckich a potem czerwonoarmistów

Nie wspomnę jak żydzi nam się odwdzięczyli w czasach powstań, obrastając w kamienice "podarowane" przez cara
Rok temu jeszcze się udało


@Papier_Toaletowy: Kupiłeś mieszkanie za 5000 zł/m^2 w Warszawie w 2022?

Przecież to jest cena sprzed 20 lat.

Najtańsze 60m^2, jakie widziałem (a widziałem wiele) to było zrujnowane 60m^2 na Ursusie-Niedźwiadku za 7800zł/m^2 w roku 2020. I to dlatego, że ktoś w nim umarł + kompletny syf do generalnego remontu + 4 piętro bez windy na hałaśliwym osiedlu z wielkiej płyty na głębokim Ursusie.

Moja matka sprzedała
Nigdy w życiu aneksu, chyba że będę miał dom dwupiętrowy.


@Papier_Toaletowy: Ja mam dom i też nigdy w życiu aneksu, mam fajną, dużą kuchnię i nie muszę się martwić, że mi smród bigosu będzie się po chacie roznosił albo kot wyżre mi ciasto jak odejdę na moment ( ͡° ͜ʖ ͡°)