Wpis z mikrobloga

Nadrabiam oburzenie wyborców Konfederacji po wywiadzie w TVN i zastanawiam się czym mentalnie różni się ich wyborca od przeciętnego Janusza głosującego na PiS.

Drodzy Konfederaci, wolność mediów nie oznacza tego że prywatna stacja telewizyjna ma obowiązek pokazywać waszą partię polityczną albo że prowadzący wywiad ma być miły dla Mentzena. Wyśmiewanie hasła 'wolne media', po tym wszystkim co wyprawia PiS przez ostatnie lata, świadczy o tym że jesteście mentalnie na poziomie partyjnego sekciarza a nie 'wolnościowca'.

Porównania że TVN to w zasadzie to samo co TVP to chyba symptom opóźnienia intelektualnego. TVP jest telewizją publiczna finansowaną z publicznych pieniędzy i w odróżnieniu od prywatnych stacji ma ustawowy obowiązek pluralizmu i bezstronności. Prywatne media mogą sobie robić co chcą o ile jest to zgodne z prawem.

Ja nie mam pretensji do tego że linią redakcyjną Najwyższego Czasu jest lizanie środowiska Konfederacji po fiutkach i krytykowanie wszystkiego innego. Co więcej, moim zdaniem zablokowanie NCzasu czy tej śmiesznej telewizji Marcina Roli przez ABW to skandal bo nad tymi decyzjami w zasadzie nie ma żadnej kontroli ani nie ma przejrzystości w jaki sposób są podejmowane.

Chociaż po wczoraj jest już mi trochę mniej szkoda NCzasu bo Tomasz Sommer napisał że priorytetem Mentzena powinno być odebranie koncesji antypolskiemu TVNowi xD Przypominam również że najbardziej wolnościowa partia na świecie nie zagłosowała przeciwko lex TVN wymierzonemu w wolność mediów i prywatną własność, tylko z ogromną odwagą się wstrzymała.

Jeśli ktoś ceni sobie szeroko rozumianą wolność i zastanawia się czy głosować na Konfederację to polecam zastanowić się dwa razy czy chce popierać środowisko które jest zbieraniną partyjnych sekciarzy, którym wolne media podobają się tak długo jak mówią dobrze o ich partii. Jeśli Konfederacja miałaby kontrolę nad TVP w stopniu jakim ma PiS to jestem pewny że zrobiłaby z niej telewizje partyjną, pewnie nie tak obrzydliwą jak obecne TVP ale nadal nie byłaby to cywilizowana telewizja.

Żeby nie było że jestem jakimś wyznawcą TVNu - wywiad Kraśki delikatnie mówiąc był słaby.

#konfederacja #tvn #neuropa #wybory #polityka
Pobierz 0xFEE1DEAD - Nadrabiam oburzenie wyborców Konfederacji po wywiadzie w TVN i zastanawi...
źródło: Screenshot 2023-10-12 at 02-43-20 Tomasz Sommer w serwisie X
  • 23
a tylko akolici Konfederacji chcieliby w związku z tym wyciągać konsekwencje wobec telewizji? I to nie na podstawie jakiegoś złamania prawa, tylko ot - bo mi się nie podoba.


@wstanczyk: ale jakie konsekwencje? xD Znowu robicie tak jak z koalicja z pisem - zarzucacie innnym to co sami chcecie zrobic
  • 0
@0xFEE1DEAD: Widzę, że usprawiedliwianie braku profesjonalizmu dziennikarzy to już standard. Najważniejsze że "zaorał", a to, że słuchacz/oglądający nic się nie mógł dowiedzieć z wywiadu bo "dziennikarz" miał inne cele niż przekazanie informacji jest obecnie bez znaczenia. Programy "informacyjne" zarówno TVN jak i TVP są dla wyznawców, nie dla ludzi, którzy szukają tam informacji.
  • 0
@0xFEE1DEAD: Strasznie manipulujesz. Tu nie chodzi o stronniczość, czy zadawanie trudnych pytań. Chodzi o chamski sposób w jaki ten konus przeprowadził "wywiad". Manipulacja dźwiękiem, przerywanie, wypowiadanie swojej tezy i nie pozwalanie wypowiedzenia swojego zdania gościowi. To jest dziennikarz? Zachowuje się jak Olejnik albo funkcjonariusz TVP, z którego nota bene wywodzi się ten kurdupel, niższy nawet od Kaczora.