Wpis z mikrobloga

Hej zwykle przechodze obok takich spraw obojetnie i nie zwracam na to uwagi ale dzisiaj wchodzac do metra zobaczylem czystego mezczyzne w garniturze na kolanach z kartka ze prosi o pomoc na operacje dla brata. Brat we wtorek ma miec operacje na raka i nadal potrzebuje zebrać 1800pln na jej przeprowadzenie. Brat ma dwojke dzieci. Jak wrzucilem mu datek wstal i kulturalnie poporosil o zrobienie jemu zdjecia i przekazanie tej informacji znajomym. Pan widac ze zadbany ale zdesperowany bo tak jak jest napisane ze nie wie co moze jeszcze zrobic aby zebrac te pieniadze. Nie znam sie na tych kwestiach a tym bardziej nie mam jak zweryfikowac ale moze ktos zna temat lepiej. Zamieszczam zdjecia zarowno pana jak i jego kartki.
michal100c - Hej zwykle przechodze obok takich spraw obojetnie i nie zwracam na to uw...

źródło: temp_file776764094338249947

Pobierz
  • 80
@michal100c Nie no spoko. Człowiek uczy się całe życie. Ja kiedyś pod szkołą zostałem oszukany przez jakiegoś żula. Prosil o 50 groszy. Powiedziałem, że mam tylko 2 zł. On mi na to, że mi wyda. Zgodziłem się, wziął 2 zł i poszedł. Ale ja k*rwa miałem z 9 lat. To ile ty masz, że tak się dajesz robić?;-D
@chris_june doceniam zarcik ale bardziej wydaje mi sie ze to wypadkowa zawsze 3 sklaiowych: wiedzy, doswiadczenia i sytuacji. Tez mozesz sie kiedyś znaleźć w takiej sytuacji ze zachowasz sie jak 9 latek choc możesz mieć duzo wiedzy i doswiadczenia;)
Koszt najtańszego leczenia raka to około 30 tysięcy złotych. Są w Polsce prywatne kliniki, gdzie np. wycinają tkankę nowotworową z prostaty lub jelita, prosty zabieg, bo większość operacji przeprowadza robot. Oczywiście zakres możliwych zabiegów jest ograniczony, ale te które obsługuje ów robot - DaVinci, są bliskie perfekcji. Rach, ciach, rano miałeś raka, tego samego dnia już jesteś wyleczony.
Wyguglowałem to i przejrzałem kilka źródeł w parę minut.

Najbardziej prawdopodobne jest takie wyjaśnienie
łooo jak ci dupsko pękło xD
@slapdash: tutaj tylko chciało mi się napisać, większość goroncyhc to odgrzewane, udoskonalane latami takie same gówna. Ale to powiedzmy spoko, normalne w internetach.
Za to poziom dyskusji w komentarzach od kilku lat coraz mocniej mnie pyrga. Wykop zatracił swą wykopowość. Jest jeden nurt, lemingi bezmyślnie podążają za dominującym plusozbieraczem. To jest facebook, przynajmniej to jak pamiętam go. Jakakolwiek treść by nie była z wypromowanego profilu
Warto zapamietac jego twarz aby samemu sie nie nadziaac ani swoich znajomych nie wpuscic w kanal.


@michal100c: na to jest prosta metoda - nie dawać żebrakom. Pomagać najlepiej przez zaufane organizacje, większa szansa, że pieniądze zostaną wydane na faktycznie potrzebujących. Nawet po odliczeniu kosztów działania.