Wpis z mikrobloga

Jak grać w League Of Legends? #leagueoflegends
Gram może od 4 dni, wbiłem 11 poziom i gram postacią Nilah (na topie, czasami bottom, nigdy mid chyba ze widzę że jest ustawka 3 vs 1 to idę "pomóc"). Grałem też Dariuszem i tą postacią co lodowego kloca stawia na ziemi i spowalnia on wrogich graczy i nawala niebieskim lodem czy kijem.
Od tych 4 dni grałem przeciwko botom i ogólnie było okej (chyba xd), miałem może średnio po 4 zgony, 3 zabójstwa i 10 asyst. Dziś postanowiłem zagrać 5v5 i jest kupa - zagrałem dwie gry i w dwóch grach miałem 10, 12 zgonów, może 2 zabójstwa i 6 asyst.
O co chodzi w tej grze? Jak to jest, że po 5 minutach gry każdy zabija mnie po trzech, czterech hitach, a ja dopiero po może 10 - 15 minutach jestem w stanie kogoś zabić jak kupię w tym sklepiku na respawnie jakieś mocne itemy, które dają sporo ataków i coś na HP (wcześniej kupuje też słabsze itemy oczywiście).
Jak zbierać monety? Zabijam stwory ale kurde jest to wkurzające bo walne 3 hity na stwora, a zaraz stwór po mojej stronie go dobije i nic nie dostaje xd
Jak grałem na boty to chodziłem nad rzeczkę żółwia załatwić to trochę monet wpadało, ale jak gram 5v5 to jakoś nie ma go w domu xd

Ogólnie gierka spoko ale jak się ginie co chwilę na topie od jakiegoś kręcącego się jeża to się nie chce zbytnio grać xd
  • 13
  • Odpowiedz
@mamniciwszystko: i żeby nie było - nie idę na każdego wroga na pałe i nie nawalam czołem w Q,W,E,R byle żeby coś kliknąć. Jak widzę że przeciwnik ma więcej HP ode mnie to się do niego nie zbliżam, a jak mnie goni to spierniczam do wieżyczki.
  • Odpowiedz
@mamniciwszystko: ok byku, to jest grą w której od początku musisz grać pod jakiś build, nauczyć się farmic, wiedzieć kiedy możesz na co sobie pozwolić tj kiedy masz przewagę, kiedy wrócić do bazy. Tak z ulicy to nigdy nic nie ugrasz i się tylko zarazisz. Poszukaj poradników dla noobiw, czym jest farmienie, zarabianie golda, musisz uderzyć ostatni. Popatrz jak grają inni w wyższych ligach, streamery itd.
  • Odpowiedz
Zabijam stwory ale kurde jest to wkurzające bo walne 3 hity na stwora, a zaraz stwór po mojej stronie go dobije i nic nie dostaje xd


@mamniciwszystko: bo stwornika bijesz tylko i wyłącznie gdy jest na strzał

Ogólnie nie graj summonersów, bo jeszcze nie są dla Ciebie. Graj sobie aramy, poznaj postacie, bo to jest ważne. A zabijają Cię jak chcą, bo wiedza co robią, a Ty nie. Po za tym,
  • Odpowiedz
@Miglancu: tylko z tymi poradnikami jest taki problem jaki mam teraz z twoją odpowiedzią - co to jest build? Gdzie się go tworzy? Oglądałem kilka poradników z czego jeden był "czego NIE robić dla początkujących" i w każdym były używane zwroty, które rozumie chyba tylko przynajmniej gracz, który wie jak w to grać właśnie na poziomie początkującym xd
Z oglądaniem innych to w sumie dobry pomysł na który o dziwo nie
  • Odpowiedz
A te ARAMy rozumiem, że są łatwiejsze/szybciej można się czegoś nauczyć?


@mamniciwszystko: summoners ma 3 linie, więc gra nie jest prosta - musisz kontrolować swoją linię, mapę, pomagać kolegom na innych liniach. To nie jest proste, bo wszystko ma timingi - np. fale stworów są w określonych sekundach, trzy złe ruchy i gra spieprzona. ARAM to jedna linia, nie musisz patrzeć na mapę, bo jest 5vs5 na jednej linii. Możesz tam
  • Odpowiedz
@mamniciwszystko problem obecnych czasów z wszystkimi grami drużynowymi pvp jest taki, że mają wysoki próg wejścia. Podstawy gry są łatwe, ale co z tego, skoro bez odpowiedniej wiedzy będziesz ciągle błądzić i się denerwować. Może to moja opinia, ale jeśli w coś nie grałeś od premiery lub conajmniej kilka lat, to już za późno. W lolu musisz znać umiejętności ponad 150 postaci i większość przedmiotów na start. W Apex czy innych battleroyalach
  • Odpowiedz
@shalisek: kurde zgadzam się, jak grałem od 4 sezonu do 7 chyba regularnie, potem tylko aramki i jakieś 5v5 z ziomami, aktualnie od 2 lat nie logowalem i powiem Wam, że wrócić po pół roku czy roku było trudno (doszło kilka postaci z #!$%@? skillami, nowe buildy itd.), ale jakbym miał dziś od nowa zacząć, przy takiej ilości bohaterów to dramat.

@mamniciwszystko jak Ci się gierka podoba, to powoli cisnij, tam
  • Odpowiedz
@GeDox: z tymi ARAMi jest kurde problem, bo teoretycznie mam do wyboru wylosowane postacie, zagrałem cztery gierki i na jednej trafiłem Trundla i z tego wszystkiego pamiętam, że miałem ~26 asyst, ~10 zgonów i 6 zabójstw.
Ogólnie pod koniec jednej gierki zauważyłem na tabeli statystyk, że większość typów z mojego teamu miało 'build' z itemami po ~3000 monet, a ja miałem tylko jeden za 3000 i kilka za 500 do 2000
  • Odpowiedz
z tymi ARAMi jest kurde problem, bo teoretycznie mam do wyboru wylosowane postacie, zagrałem cztery gierki i na jednej trafiłem Trundla i z tego wszystkiego pamiętam, że miałem ~26 asyst, ~10 zgonów i 6 zabójstw.


@mamniciwszystko: normalne na początku, nie raz będziesz miał 1 zabójstwo i 20 śmierci.

Ogólnie pod koniec jednej gierki zauważyłem na tabeli statystyk, że większość typów z mojego teamu miało 'build' z itemami po ~3000 monet, a
  • Odpowiedz
@mamniciwszystko: oglądaj jakąś lige profesjonalną przez pół roku, ogarniesz wszystkie podstawy.

Teraz odbywają się worldsy, zobacz live. Najlepiej oglądaj mecze od play-inów, które są teraz. Tam grają większe nooby, w kolejnym tygodniu zaczyna się główny event (2 teamy z play-inów przejdą)

https://lol.fandom.com/wiki/2023_Season_World_Championship/Play-In#Match_Schedule
https://lol.fandom.com/wiki/2023_Season_World_Championship/Main_Event#Match_Schedule
  • Odpowiedz